Vin-info.pl Opinie

Vin-info.pl Opinie
Vin-info.pl Opinie

Napisaliśmy recenzję vin-info.pl, aby przybliżyć naszą opinie na temat znanego serwisu odczytującego dane o samochodach. Vin-info.pl to strona internetowa, na której można zamówić kompleksowy raport historii samochodu i inne wartościowe informacje związane z numerem identyfikacyjnym pojazdu (VIN – ang. Vehicule Identification Number). Stan techniczny większości pojazdów znacznie różni się od informacji podanych w ogłoszeniach sprzedaży samochodów używanych.

Vin-info.pl to narzędzie, które pozwala osobom zainteresowanym historią pojazdu uzyskać szczegółowe dane na podstawie ich numeru VIN.

Firma została założona w 2009 roku, jako kontynuacja działalności serwisu AutoBaza.pl, działającego na polskim rynku od 1999 roku. Na pierwszy rzut oka recenzowana strona wygląda czytelnie i przedstawia w sposób klarowny podstawowe informacje. Dla użytkowników niewtajemniczonych w działanie dekoderów VIN, pasek głównego menu zawiera sekcje „Przykładowe raporty”, w której możemy zobaczyć zawartość przykładowych danych, oraz zakładkę „Jak zamówić”, która zawiera szczegółowe informacje na temat najszybszego sposobu uzyskania informacji o samochodzie. Po zalogowaniu się, możemy uzyskać dostęp do poprzednich raportów i transakcji, jednak opcja utworzenia konta jest dostępna dopiero po zakupieniu pierwszego pakietu.

Wszystkie dane dostarczane są wyłącznie na podstawie numeru VIN samochodu. Możliwość sprawdzenia bardzo szerokiego zakresu danych powiązanych z numerem VIN pojazdów wyprodukowanych w różnych krajach świata sprawia, że VIN-INFO oferuje unikalny produkt na skalę światową.

Zalety

 • Rozsądna cena
 • Pełne, szczegółowe dane
 • Raporty zawierają tylko zweryfikowane informacje oparte na VIN

Wady

 • Trzeba podać VIN, aby poznać wycenę raportu
 • Przestarzały design strony i interfejs użytkownika
 • Dostępny tylko pełen pakiet informacji – brak elastyczności zamówienia pojedynczych raportów

Model bazy danych

Vin-info.pl oferuje raporty dotyczące historii każdego samochodu zarejestrowanego w Europie, Azji lub USA. Witryna pomaga w uzyskaniu danych o pojeździe, które mogą być zaskoczeniem nawet dla obecnego użytkownika samochodu. Każde zdarzenie związane z określonym pojazdem jest zapisywane w różnych rejestrach i bazach danych za pomocą numeru VIN. Dzięki temu wszystkie te dane można znaleźć i dostarczyć w raporcie historii samochodu.

Czynniki

Raport zawiera takie informacje, jak:

 • Podstawowe dane: kraj i data produkcji, model, moc silnika itp.
 • Historia pojazdu
 • Przebyte kontrole
 • Przebieg pojazdu
 • Zdjęcia samochodu z różnych okresów
 • Informacje z międzynarodowych baz skradzionych pojazdów
 • Szczegóły techniczne

Pozycja na rynku

Vin-info.pl, jako kontynuacja serwisu autobaza.pl, jest pierwszym internetowym dekoderem VIN dostępnym w Polsce. Wiedza i doświadczenie pracowników, intensywna praca i szereg prób doprowadziły do powstania pierwszego w kraju dekodera VIN. Na początku narzędzie zostało zaprojektowane dla specjalistów – ekspertów, biegłych sądowych i stacji kontroli pojazdów. Jednak Vin-info.pl wkrótce zdał sobie sprawę, że historia pojazdu i dekodery VIN mają duży potencjał zainteresowania

wśród osób prywatnych, które chcą uzyskać jak najwięcej informacji przed zakupem używanego pojazdu. Specjaliści rozpoczęli więc prace nad rozszerzeniem funkcjonalności strony i dodaniem kolejnych modułów do oferty tak, aby maksymalnie wspierać osoby kupujące samochód na rynku wtórnym.

W Polsce serwis wciąż jest uważany za jednego z liderów rynku i cieszy się doskonałą reputacją.

Mimo, że vin-info.pl jest jednym z bardziej doświadczonych graczy na rynku, ma obecnie mocnych konkurentów. Jak to ma często miejsce w przypadku serwisów odnoszących sukces – pomysł serwisu dekodującego dane o samochodach na podstawie numeru VIN, został powielony przez inne firmy. Niektóre z nich w mojej opinii są nawet lepsze niż vin-info.pl, szczególnie pod względem marketingu, technologii i nowoczesnego wyglądu swoich stron internetowych

Funkcje

Aby wyrobić sobie własną opinie o Vin-info.pl postanowiłem przetestować serwis podając numer VIN mojego samochodu. W poniższym zestawieniu elementów składowych raportu, wymieniłem wszystkie możliwe opcje. Pamiętaj, że nie wszystkie muszą być dostępne w przypadku Twojego pojazdu. Wszystko zależy od kompletności danych. Im więcej informacji dostępnych jest w raporcie, tym wyższa jego cena. Zawsze trzeba zamówić pełny raport zawierający wszystkie dostępne dane, co osobiście uważam za wadę. W mojej opinii byłoby korzystniej, gdybym mógł zapłacić tylko za informacje, które mnie interesują. Mam nadzieję, że po tej recenzji vin-info weźmie te opinie pod uwagę.

Raport VIN-Info każdorazowo składa się z następujących sekcji:

• Nagłówek raportu

Ta sekcja zawiera podstawowe oznaczenia sprawdzanego pojazdu, w tym markę i model samochodu.

• Informacje o pojeździe

Ta sekcja wyświetla informacje, które producent zakodował w VIN pojazdu, tj. marka, model, rodzaj paliwa, rok modelowy pojazdu itp.

• Baza danych skradzionych pojazdów

Vin-info.pl monitoruje VIN sprawdzonego pojazdu w różnych bazach poszukiwanych pojazdów, co da informacje o tym, czy samochód został skradziony.

W zależności od dostępności informacji w bazach danych raport może również zawierać dodatkowe elementy takie jak:

• Opcje wyposażenia

Producenci mogą kodować informacje o wyposażeniu i inne dane w VIN. W tej sekcji klienci mogą znaleźć informacje na temat klimatyzacji, elektrycznych szyb, podgrzewanych siedzeń, poduszek powietrznych itp.

• Historia uszkodzeń

Historia incydentów to uporządkowana chronologicznie lista znanych uszkodzeń samochodu. Każde indywidualne zgłoszenie ma co najmniej jeden z następujących elementów: datę zdarzenia, kraj, w którym miało miejsce, wartość szkody i status szkody.

Przebieg pojazdu

Ta sekcja zawiera chronologiczną listę znanych odczytów przebiegu pojazdu. Są one znane z rutynowych przeglądów, rejestracji, informacji zebranych od ubezpieczyciela, aukcji internetowych, autoryzowanych stacji serwisowych itp.

• Historia internetowa

Ta sekcja zawiera informacje o wszelkich próbach sprzedaży pojazdu o danym numerze VIN na aukcjach internetowych lub w witrynach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. W zależności od tego, jakie informacje zawiera dane ogłoszenie, znajdziesz tutaj informacje na temat przebiegu, wyposażenia, specyfikacji pojazdu, zdjęcia i cenę.

Rejestr kontroli VIN

Historia kontroli numeru VIN przedstawia ilość zapytań dotyczących danego pojazdu na stronie internetowej. System odnotowuje każdą próbę sprawdzenia numeru VIN, co może dać nam wyobrażenie o poziomie zainteresowania danym samochodem.

Wady fabryczne

W tej sekcji klient znajdzie usterki uwzględnione przez producenta pojazdu. Dotyczy to wad fabrycznych zgłoszonych w niektórych seriach.

• Zdjęcia pojazdu

Tutaj znajdziemy galerię zdjęć monitorowanego pojazdu, pogrupowaną według daty publikacji. W tej sekcji klienci mogą przeglądać zdjęcia, w tym zdjęcia wypadków.

Cennik ofert

Ceny ustalane są dynamicznie. Podczas testowania vin-info.pl na potrzeby tej recenzji, otrzymałem następującą wycenę:

● Pełny raport: 42,40 PLN ● Wycena pojazdu: 5 PLN

Cena pełnego raportu historii pojazdu jest ustalana indywidualnie i zależny od kilku czynników. Główne parametry, które wpływają na koszt raportu VIN to ilość i zakres informacji wyświetlanych podczas kontroli VIN. Logicznie rzecz biorąc, im więcej informacji zawartych w raporcie, tym wyższa jest jego cena.

Jak wypada Vin-info.pl w porównaniu z innymi platformami?

Vin-info.pl otrzymuje raporty ze źródeł takich jak dane policyjne, które wskazują, czy pojazd kiedykolwiek brał udział w wypadku. Dotyczy to również raportów z warsztatów samochodowych, nawet w przypadkach kiedy wypadek był niezgłoszony. W naszej opinii, ze względu na długą obecność na rynku i bogate doświadczenie, Vin-info.pl zapewnia podobne lub nawet lepsze źródła danych co pozostałe dekodery VIN funkcjonujące w kraju.

Vin-info.pl to pierwszy dekoder VIN dostępny online w Polsce, co sprawia, że może pochwalić się bogatszym doświadczeniem od swoich konkurentów i posiada naprawdę solidną bazę danych.

Jednak bycie najstarszą platformą na rynku ma również swoje wady. Dla niektórych użytkowników Vin-info.pl może wydawać się witryną z innej dekady. Właśnie dlatego vin-info.pl spotkało się ostatnio z silną konkurencją ze strony nowych i bardziej innowacyjnych serwisów, które zaprojektowały nowoczesny interfejs użytkownika, współczesny design i przejrzyste raporty. Dobrym przykładem konkurenta, który wyraźnie dostrzegł wady vin-info i stworzył serwis na miarę dwudziestego pierwszego wieku, jest www.carvertical.com. Odświeżenie wyglądu strony i odrobienie lekcji z online marketingu to absolutna konieczność dla vin-info.pl dla utrzymania silnej pozycji na rynku.

Obsługa klienta

Klienci mogą wysyłać pytania i otrzymać pomoc techniczną, kontaktując się z Vin- info.pl za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie:

https://www.vin-info.pl/kontakt

Firma ma również profil na Facebooku i można się z nią skontaktować za pomocą czatu:

https://www.facebook.com/VINInfoPL/
Numer pomocy telefonicznej nie jest dostępny w witrynie.

Najczęściej zadawane pytania

● Jakie pojazdy można sprawdzić w raporcie?

Baza danych ma dostęp do wszystkich samochodów osobowych pochodzących z rynków europejskich, azjatyckich i USA.

● Jak zapłacić za raport?

Aby natychmiast otrzymać raport, najlepiej dokonać płatności online. Można skorzystać również z innych opcji, takich jak tradycyjny przelew.

● Jak mogę sprawdzić zakupione raporty VIN?

Sprawdzanie zakupionych raportów VIN jest szybkie i łatwe, dotyczy to zarówno kont indywidualnych, jak i biznesowych. Aby sprawdzić raport VIN, klienci muszą zalogować się do serwisu, wchodząc na stronę vin-info.pl i klikając przycisk „Zaloguj się” w prawym górnym rogu. Następnie należy wprowadzić swój e-mail i hasło.

● Jak długo muszę czekać na raport?

Kupione raporty VIN są dostępne dla klientów automatycznie po przetworzeniu płatności. Czas oczekiwania na raport zależy od formy i operatora płatności.

Najdłuższy czas oczekiwania na raport czeka nas w przypadku tradycyjnej płatności przelewem na poczcie lub oddziale banku. W takim przypadku raport VIN będzie dostępny dopiero po zaksięgowaniu płatności na koncie, co może potrwać do trzech dni roboczych.

Podsumowanie

Vin-info.pl udostępnia szereg użytecznych danych dla osób prywatnych kupujących pojazd na rynku wtórnym, a także dla stacji kontroli pojazdów, komisów samochodowych, warsztatów, mechaników i innych profesjonalnych użytkowników. Dzięki vin-info.pl klienci mogą uzyskać szczegółowe informacje o pojeździe na podstawie numeru VIN.

Wiele informacji uzyskanych z historii pojazdu pomaga nam uniknąć kupowania samochodów, których stan techniczny różni się znacznie od tego, co deklarują sprzedawcy w ogłoszeniach publikowanych na stronach internetowych lub serwisach aukcyjnych.

Vin-info.pl można uznać za godnego konkurenta pozostałych dekoderów VIN działających na rynku

Jedyne, co według mojej opinii można poprawić, to unowocześnić projekt strony internetowej.

W wyniku tego drobnego mankamentu, moja ocena serwisu vin-info.pl to: 8.5.

8.5 Total Score

Vin-info.pl – recenzja strony internetowej, na której można zamówić kompleksowy raport historii samochodu i inne wartościowe informacje związane z numerem identyfikacyjnym pojazdu. Stan techniczny większości pojazdów znacznie różni się od informacji podanych w ogłoszeniach. Vin- info.pl to narzędzie, które pozwala osobom zainteresowanym historią pojazdu uzyskać szczegółowe dane na podstawie ich numeru VIN.

PROS
 • Rozsądna cena
 • Pełne, szczegółowe dane
 • Raporty zawierają tylko zweryfikowane informacje oparte na VIN
CONS
 • Trzeba podać VIN, aby poznać wycenę raportu
 • Przestarzały design strony i interfejs użytkownika
 • Dostępny tylko pełen pakiet informacji - brak elastyczności zamówienia pojedynczych raportów

11 komentarzy
 1. Autobaza i VIN INFO jeden ciul bo to samo jest, raz kupiłem raport i jestem nie zadowolony.
  Raport jest nie kompletny a powinien oraz niektóre informacje są nie prawdziwe.

 2. Witam , przestrzegam sprzedających auto żeby sprawdzili udostępnianą historię o swoim aucie jeszcze przed podjęciem sprzedaży .Posiadam samochód z polskiego salonu bezwypadkowy,bezkolizyjny , serwis tylko aso i z nominalną powłoką lakierniczą .W raporcie widnieje ,,zdarzenie ,,na kwotę 20000 zł i jest zaznaczony przód i cały bok.Mam w związku z tą sytuacją problem ze sprzedażą .Zaznacze , że w raportach konkurencyjnych portali nie widnieje to jak sprytnie określają ,,zdarzenie,,Jestem w trakcie wyjaśniania tej sytuacji.Nie życze tego nikomu .

 3. Raporty które publikują są nic nie różniące się od ogólnodostępnych raportów darmowych. Informację są niekompletne, brak rejestru przebiegu, brak historii zdarzeń, brak wersji wyposażenia… Nie polecam korzystania z usług tego portalu.

 4. Noe polecam strony. Za 57zl dali mi informacje ktore wczesniej widzialem w darmowej stronie gov. Kupilem bo myslalem ze pokaze przebiegi z noemiec. Po co placic jak to samo kest na darmowej stronie.

 5. To zwykłe oszustwo i móię to świadom odpowiedzialności karnej. Zapłąciłem za raport, gdzie miały być podane przebiegi samochodu i nie dostałęm tego. Reklamacji nie uznają.

 6. Dzień dobry, właśnie zgłosiłem Vin-info jako podejrzenie wprowadzania w błąd klientów i działania na moją krzywdę. A mianowicie kupujący moje auto podesłał mi raport z Vin-info że moje auto miało dwa zdarzenia w okresie ostatnich 2 )lat , co było i jest oszczerstwem i kłamliwą informacją…..Stwierdzili w odpowiedzi na pismo , że dane dostają z zewnętrznego źródła i może to był błąd ludzki….za co przepraszają…..Że co…??? To ludzie płacą kasę za raport myśląc że to wiarygodne dane a okazuje się że dostają bzdety wyssane z palca lub napisane przez pracownika….przecież oni nawet tego nie weryfikują a Państwo za to płacicie…. żenada i wielka ściema

 7. Kupiłem raport na temat swojego samochodu, który chcę sprzedać. Wiem, że miał stłuczkę we Francji zanim go nabyłem. Raport nie odnotowuje tego zdarzenia. O historii pojazdu w Polsce raport podaje znacznie mniej informacji niż darmowa historiapojazd.gov.pl Formularz wyceny pojazdu nie działa, a Pani odpisująca na maile z reklamacją nie umie czytać ze zrozumieniem tekstu.

 8. Szkoda kasy na raport, miał być z Holandii, zapłaciłem i jest to samo co na stronach darmowych, Straciłem 38 zł.Nie polecam

 9. Zgadzam się z przedmówcami to oszustwo,nie dajcie się naciągnąć tak jak ja to zrobiłem,nierzetelne nie prawdziwe ,nie potwierdzone informacje. Na aucie które kupiłem informują,że bezwypadkowe w rzeczywistości szkoda całkowita poza RP,po prostu masakra!

 10. Beznadziejna informacja, strata kasy. Informacje jakie otrzymałem z tej strony niczym nie różnią się od tego co na stronie urzędowej w Szwajcarii. Brak info o naprawach a jedynie przeglądy kiedy były robione. O tym co miał i kiedy wymieniane żadnej wzmianki mimo iż wszystko w serwisie robione

Dodaj Odpowiedź

bestvin.pl