carVertical Opinie

carVertical Opinie
carVertical Opinie

W telegraficznym skrócie

carVertical to pierwszy na świecie rejestr historii samochodowych oparty na blockchainie. Platforma dostarcza kompletne raporty dotyczące historii pojazdu, posiadania, przebiegu faktycznego, wypadków, uszkodzeń, kradzieży, ceny rynkowej oraz wielu innych. Wraz z danymi Krajowego Systemu Informacyjnego Oznaczeń Pojazdów Motorowych (NMVTIS), rejestr numerów VIN gromadzi również informacje z wielu źródeł na całym świecie, otrzymując niektóre dane w czasie rzeczywistym bezpośrednio z samochodów. carVertical weryfikuje wszystkie pozyskane dane przy pomocy blockchaina, który potwierdza ich wiarygodność. Innymi słowy, raporty carVertical nie mogą być podrobione ani zmienione w żaden możliwy sposób. carVertical został wdrożony latem 2018 r. i jest prawdopodobnie najbardziej postępowym czytnikiem numerów VIN, który łączy zaawansowane technologie z łatwością obsługi.

Zalety

 • Korzysta tylko z aktualnych danych
 • Dysponuje specjalistycznymi technikami weryfikacji jakości danych
 • Raporty oparte na blockchainie, który zapobiega fałszerstwom
 • Stale rosnąca lista zarówno amerykańskich, jak i ogólnoświatowych źródeł danych
 • Tańszy od czołowych konkurentów

Wady

 • Stosunkowo nowy czytnik numerów VIN
 • Raporty mogą nie uwzględniać wszystkich uszkodzeń samochodu
 • Brak opcji umożliwiających zakup więcej niż 3 raportów

Model bazy danych

carVertical zapewnia, iż wszelkie informacje gromadzone przez firmę pochodzą z wielu zaufanych źródeł na całym świecie, w tym z systemu NMVTIS, rejestrów prywatnych, krajowych, policyjnych baz danych, od ubezpieczycieli oraz firm leasingowych, portali aukcyjnych, a także dealerów samochodowych i wielu innych. Część danych jest gromadzona w czasie rzeczywistym bezpośrednio z pojazdów. Dane poddawane są codziennej aktualizacji na podstawie rejestrów i baz danych w celu zapewnienia możliwie jak największej dokładności informacji. Powołując się na dane dostarczone przez firmę, carVertical posiada:

 • bazę danych ponad 50 000 000 uszkodzonych samochodów w Ameryce Północnej i Europie
 • ponad 200 000 000 zarejestrowanych oszustw dotyczących cofania przebiegu
 • ponad 104 000 000 USD w odnotowanych szkodach

carVertical zapewnia niewiarygodną jakość danych. Firma stworzyła długo wyczekiwany uniwersalny model danych samochodowych dla całej branży. Co więcej, ocena jakości danych jest dokonywana przy pomocy sztucznej inteligencji. Nie sposób również zapomnieć o blockchainie, który skutecznie zapobiega fałszowaniu danych przez zapisywanie ich w rozproszonych bazach danych.

Czynniki

Raport carVertical jest wygodnym i wiarygodnym punktem odniesienia przy zakupie używanego pojazdu, ze względu na to, iż dostarcza informacji, których nie można dostrzec na pierwszy rzut oka: czy samochód miał cofany licznik, czy został uszkodzony, skradziony oraz inne szczegóły dotyczące jego przeszłości. Platforma gromadzi dane z systemu NMVTIS oraz wielu innych źródeł, które pozwalają na tworzenie rzetelnych raportów dotyczących historii pojazdu.

Punktacja

carVertical ocenia stan sprawdzanego samochodu i podaje jego ogólną ocenę od 1 do 10. Obejmuje ona trzy główne czynniki: dane dotyczące uszkodzeń, wpisy na temat przebiegu oraz typowe usterki danego modelu. Ocena carVertical pozwala na szybkie porównanie różnych pojazdów, które zamierzasz kupić.

Pozycja na rynku

carVertical jest szybko rozwijającym się usługodawcą raportów dotyczących historii pojazdów, który działa już na ponad dziesięciu rynkach europejskich, a także wszedł na rynek amerykański wiosną 2019 roku. W kilku krajach raporty carVertical zyskały miano najwyższej wiarygodności. Sprzedawcy samochodów używanych często przedstawiają raporty carVertical swoim klientom jako poświadczenie wiarygodności historii danego pojazdu.

Ochrona Klienta

carVertical.com posiada odrębną sekcję „Po zakupie” w dziale „Pomoc i Obsługa Klienta”. Znajdziesz w niej informacje o tym, co należy zrobić, jeśli nie otrzymałeś raportu, podałeś zły adres e-mail, itp. Platforma umożliwia również ubieganie się o zwrot pieniędzy poprzez wysłanie wiadomości e-mail do firmy. carVertical gwarantuje, iż skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 dni roboczych.

Funkcje

Po wpisaniu numeru VIN pojazdu i zakupie raportu dotyczącego historii pojazdu, carVertical dostarcza:

Podstawowe informacje dotyczące pojazdu. Dowiedz się wszystkiego o danym pojeździe, w tym o jego roku produkcji, kraju pochodzenia, mocy silnika, typu nadwozia, rodzaju paliwa, skrzyni biegów, itp

Realny przebieg. Pomiary licznika z różnych dat umożliwiają sprawdzenie, czy dany samochód nie był cofany.

Historię wypadków i uszkodzeń. carVertical dostarcza informacji o potencjalnych uszkodzeniach samochodu, które mogły mieć miejsce w przeszłości. Raport zawiera informacje o tym, w którym kraju zgłoszono uszkodzenie oraz przedstawia szacunkowe koszty naprawy. Znajomość takich informacji pozwala na większą stanowczość w negocjacjach ze sprzedawcą, jak i przy podejmowaniu decyzji o zamianie samochodu na inny.

Kraj rejestracji, kontrole techniczne, transakcje kupna/sprzedaży itp. Jeśli jakiekolwiek zdarzenie z okresu użytkowania samochodu zostało kiedykolwiek zarejestrowane, istnieje duża szansa, iż zostanie ono odnotowane w raporcie.

Informacje o kradzieży. Platforma sprawdza numery VIN w licznych bazach danych skradzionych pojazdów.

Dane NMVTIS dotyczące złomowania, stanów powypadkowych, ubezpieczenia i innych. CarVertical, jako oficjalny dostawca danych NMVTIS (Krajowego Systemu Informacyjnego Oznaczeń Pojazdów Motorowych), dostarcza wszystkie dostępne informacje o pojazdach zarejestrowanych w USA. Dane NMVTIS zawierają informacje:

 • od zaangażowanych krajowych instytucji zajmujących się rejestracją pojazdów silnikowych;
 • o samochodach osobowych, autobusach, ciężarówkach, motocyklach, pojazdach rekreacyjnych, samochodach kempingowych i traktorach;
 • o „markach” wykorzystywanych w pojazdach silnikowych zarejestrowanych w odpowiadających instytucjach. Rodzaje marek i ich definicje różnią się w zależności od kraju, lecz mogą dostarczyć przydatnych informacji na temat obecnego stanu pojazdu lub jego wcześniejszego użytkowania;
 • o ostatnich odczytach licznika w krajowym rejestrze oznaczeń;
 • od towarzystw ubezpieczeniowych i firm zajmujących się utylizacją pojazdów, w tym złomowisk i placów z uszkodzonymi samochodami, które zgodnie z prawem muszą być zgłaszane do systemu, począwszy od 31 marca 2009 roku. Informacje te dotyczą również określenia danego pojazdu mianem „szkody całkowitej” przez firmy ubezpieczeniowe;
 • od złomowisk i placów z uszkodzonymi samochodami, które uzyskały „gotówkę za złom” w ramach Programu Pomocy Konsumenckiej na rzecz Recyklingu i Oszczędzania 2009 (CARS).

Zdjęcia archiwalne. Czasami wystarczy spojrzeć na dawne zdjęcia samochodu, aby przekonać się o jego prawdziwym stanie.

Średnią cenę rynkową. Raport pokazuje zakres cenowy dla przeciętnego modelu. Wedle niego możesz oszacować, czy cena oferowana przez sprzedawcę jest atrakcyjna lub zbyt wysoka.

Przeglądy. carVertical przedstawia zalecany przez producenta harmonogram serwisowania od początku istnienia samochodu do najbliższej wizyty u mechanika. Posiadając te informacje, kupujący może porównać aktualne zapisy w książce serwisowej pojazdu. Wiedza na temat zbliżającego się przeglądu pozwala oszacować potencjalne wydatki oraz zadecydować, czy warto kupić dany pojazd.

Wyposażenie. Dostarczona lista przedstawia opcje fabrycznego wyposażenia samochodu. Informacje te są dla kupującego o tyle przydatne, iż może on sprawdzić, czy dany pojazd jest kompletny lub czy przeszedł jakiekolwiek modyfikacje lub wymiany.

Lokalizację VIN. Oprócz dokumentów samochodu, producenci często umieszczają numer VIN w 1-3 miejscach na nadwoziu. Kupujący powinni zawsze sprawdzać, czy wszystkie numery VIN są ze sobą zgodne. Jeżeli ich nie ma lub niektóre z nich noszą ślady fałszerstwa, samochód mógł zostać skradziony.

Typowe usterki modelu. Zapoznaj się z najpopularniejszymi „chorobami” modelu i przygotuj się niemiłe zaskoczenie.

Cennik ofert

Wstępne sprawdzenie numeru VIN jest bezpłatne. Jeden pełny raport kosztuje 76.99zł. carVertical ma w swojej ofercie zniżki, np. kupując 2 raporty, na drugi otrzymasz 50% zniżki. Klienci mogą płacić kartą debetową, przez Paypal oraz w kryptowalutach. Warto również wspomnieć o tym, iż carVertical podnosi standardy dotyczące transparentności i informuje swoich konsumentów o tym, w jaki sposób wykorzystuje pieniądze za raporty. Każde $10 dzieli się następująco:

 • $3,1 – pozyskanie danych
 • $3,2 – wynagrodzenia i wykonawcy
 • $0,6 – hosting i konserwacja
 • $0,41 – narzędzia i wydatki bieżące
 • $1,25 – opłaty transakcyjne i VAT
 • $1,44 – zysk

Porównanie carVertical z konkurencją

Mimo, iż carVertical należy do grona świeżych graczy na rynku, zdecydowanie należy do ścisłej czołówki. Platforma dostarcza dane o historii pojazdów z USA i innych krajów z Europy. Zawiera wszystkie najistotniejsze zapisy (wypadki, przebieg, kradzieże, itp.). To, co czyni carVertical wyjątkowym, to świeże podejście firmy do danych samochodowych. Jest to pierwszy na świecie dostawca raportów samochodowych korzystający z technologii blockchain. Co więcej, firma naprawdę stara się zapewnić jak najwyższą jakość danych. Zdarza się, iż w niektórych przypadkach carVertical znajduje mniej danych niż niektórzy ze znacznie starszych konkurentów, jednak raport jest zwykle bardziej dokładny i aktualny. Z drugiej strony, cena raportu (76.99) jest bardziej atrakcyjna niż u większości konkurencji. Za tę sumę pieniędzy konsumenci mogą otrzymać jeden z najbardziej przyjaznych dla użytkownika raportów w tej branży.

Obsługa klienta

Dział techniczny carVertical pracuje 24/7. Najprostszym sposobem na skontaktowanie się z nimi jest czat na żywo na ich stronie internetowej. Klient może również zadawać pytania za pośrednictwem poczty elektronicznej: support@carvertical.com. Firma również szybko odpowiada na pytania na portalach społecznościowych. Jeśli wolisz sam rozwiązać problem, na stronie znajdziesz mnóstwo informacji na dowolny z frapujących Cię tematów.

Najczęściej zadawane pytania

Strona carVertical FAQ dzieli się na cztery główne kategorie:

 • Przed zakupem
 • W trakcie zakupu
 • Po zakupie
 • Konto

Jak twierdzi sama firma, carVertical jest napędzany przez ideę decentralizacji danych i oddania władzy konsumentom. Pragną oni umożliwić każdemu nabywcy samochodu na całym świecie uzyskanie autentycznych, wiarygodnych informacji o danym pojeździe, aby pomóc każdemu z nich w podejmowaniu świadomych decyzji. carVertical gromadzi dane z różnych źródeł, weryfikuje je i wykorzystuje blockchain do zapobiegania ich fałszowania. Firma stale aktualizuje swoje bazy danych i wykorzystuje sztuczną inteligencję do wyszukiwania nowych spostrzeżeń i identyfikacji niespójności pomiędzy bazami danych. Według carVertical, testy wykazują, iż ich raporty końcowe dotyczące historii pojazdów są w dokładne w 99%.

9.5 Total Score

PROS
 • Korzysta tylko z aktualnych danych
 • Dysponuje specjalistycznymi technikami weryfikacji jakości danych
 • Raporty oparte na blockchainie, który zapobiega fałszerstwom
 • Stale rosnąca lista zarówno amerykańskich, jak i ogólnoświatowych źródeł danych
 • Tańszy od czołowych konkurentów
CONS
 • Stosunkowo nowy czytnik numerów VIN
 • Raporty mogą nie uwzględniać wszystkich uszkodzeń samochodu
 • Brak opcji umożliwiających zakup więcej niż 3 raportów

4 komentarze
 1. Carvertical to w 40% bubel. Sprawdzalem 5 aut i 2 raporty mialy bledy. Nie polecam. Szkoda kasy i nerwow. W jednym raporcie pokazalo ze to inny model auta i jakas bzdure co do przebiegu, ze wykryto aktywnosc – na wykresie liczba 14 i nic wiecej czyli jakies czary a w drugim z pewnym przebiegiem po ostatnim badaniu technicznym ze niby przebieg krecony o 40 000 km dol a auto juz nie jezdzilo bo bylo zepsute poza tym malowane z trzech stron a o tym nic. Brak telefonicznej obslugi klienta i tylko piszesz maile z zalami jakbym nie mial co robic. NIE POLECAM lepszy serwis niz to cos

 2. Za 50 zł dostałem raport w którym niema żadnych konkretnych informacji dotyczących samochodu sprowadzonego z Niemiec. Odpowiedzi na poszczególne pytania w raporcie zawierające odpowiedzi typu : „nie stwierdzono problemu” są bardziej niż niezadowalające. Żadnych konkretów dotyczących przebiegu, przeglądów itp. Wyłudzanie pieniędzy

 3. Nie korzystaem i nie skorzystam o przeczytaniu powyższych opinii.

 4. Zamówiłem w Carvertical dwa raporty, w pierszym auto 2011rok, nie pokazał nic choć auto miało odnotowane przygody w ASO.Kolejne to auto Tiguan z 2019, rozbity, odkupiony z ubezpieczalni.Wypłacona szkoda całkowita.Carvertical przy tym aucie pokazał mi tylko: VW Tiguan…przysięgam że na tym był koniec raportu jeśli chodzi o dane, reszta to czysta paplanina.Dla zainteresowanych mogę podesłać oba „raporty”
  Szkoda pieniędzy na taki syf.

Dodaj Odpowiedź

bestvin.pl