Carfax Opinie

Carfax Opinie
Carfax Opinie

W pigułce

Carfax (www.Carfax.com) to oficjalna strona internetowa Carfax i jedyne legalne źródło autentycznych raportów historii pojazdów Carfax. Firma twierdzi, że jej raporty są dostępne dla wszystkich używanych samochodów importowanych z USA i Kanady wyprodukowanych po 1981 roku. Carfax U.S. rozpoczął z misją, aby stać się wiodącym źródłem danych dotyczących historii samochodów zarówno dla kupujących, jak i sprzedawców samochodów używanych. Dziś Carfax ma jedną z najbardziej rozbudowanych baz danych historii samochodów w Ameryce Północnej, tysiące sprzedawców detalicznych, którzy uczestniczą w wymianie informacji z Carfax i ponad 20 000 źródeł danych. W 2008 r. Carfax po raz pierwszy pojawił się w Europie, zapewniając dostęp do historii pojazdów Europejczykom, którzy chcą sprowadzić używany pojazd z USA. W kolejnych latach usługa rozszerzyła się na kilka krajów europejskich, takich jak Szwecja, Hiszpania czy Holandia. Carfax został stworzony, aby pomóc osobom kupującym używane pojazdy w dokonywaniu lepszych wyborów zakupowych i zapobiegać kosztownym, ukrytym naprawom. Carfax jest neutralnym partnerem klientów, detalistów i partnerów z sektora prywatnego i publicznego – z wizją zmiany branży pojazdów używanych na lepsze.

Zalety

 • Oferuje szeroki zakres szczegółowych raportów samochodowych
 • Posiada jedną z największych transgranicznych baz danych historii pojazdów
 • Umożliwia dostęp do wczesnych ofert kupna przez ograniczony czas
 • Pomaga rozwinąć rynek samochodów używanych

Wady

 • Raport nie obejmuje wszystkich szkód i wypadków samochodowych
 • Historia serwisowania może nie być pełna
 • Nie pokazuje, jak dobrze pojazd był utrzymany

Model bazy danych

Według Carfax, firma otrzymuje on informacje z ponad 100 000 różnych źródeł, włączając w to wszystkie amerykańskie i kanadyjskie regionalne agencje samochodowe, a także liczne agencje policyjne i strażackie, serwisy samochodowe, aukcje samochodów i inne. Baza danych Carfax jest uważana za jedną z najbardziej rozbudowanych – z ponad 22 miliardami dokumentów. Zapisy zawarte w każdym raporcie Carfax przedstawiają istotne dane dotyczące historii samochodu, takie jak odczyt przebiegu licznika, nadanie tytułu pojazdu, np. tytuł pojazdu odzyskanego/do złomowania lub poprzednia rejestracja pojazdu jako pojazdu flotowego. Raport Carfax może nie zawierać wszystkich zdarzeń w historii samochodu, ale będzie zawierać informacje dotyczące konkretnego numeru identyfikacyjnego samochodu (VIN), które są zgłaszane do Carfax. Przed zakupem samochodu używanego zalecamy uzyskanie raportu Carfax, jazdę próbną i sprawdzenie pojazdu przez wykwalifikowanego mechanika.

Czynniki

Raport Carfax jest dobrym punktem wyjścia do zakupu używanego pojazdu, ponieważ zawiera wstępne dane, takie jak to, czy pojazd, który oglądasz jest bezwypadkowy. Raport powinien również poinformować Cię, jeśli jakiekolwiek zdarzenie zostało rozwiązane lub pozostaje otwarte. Zanim zapłacisz kilka tysięcy dolarów za to, co może okazać się potencjalnym koszmarem, raport Carfax może dostarczyć Ci poniższe informacje.

Pozycja w branży

Carfax utrzymuje, że ma dostęp do dwudziestu miliardów dokumentów z ponad 100 000 źródeł, w tym działów pojazdów silnikowych dla wszystkich 50 stanów USA i wszystkich 10 prowincji w Kanadzie. Źródła informacji dla firmy obejmują dokumenty rejestracyjne i oraz dokumenty rejestracyjne stanów USA, aukcje samochodowe i ratownicze, kanadyjskie rejestry samochodów silnikowych, firmy wynajmujące i flotowe, organizacje ochrony klientów, stacje kontroli rządowej, rozszerzone firmy gwarancyjne, firmy ubezpieczeniowe, straż pożarną i policję, dostawców, firmy kontrolne, centra serwisowe i naprawcze, detalistów oraz firmy importowe/eksportowe. Carfax wyświetla tylko dane, które zostały mu zgłoszone, a klienci nie powinni traktować tego raportu jako pełnej historii wypadków. Nie wszystkie zdarzenia są rejestrowane, a Carfax posługuje się stwierdzeniem „nie zgłaszano żadnych wypadków Carfax”. Podczas sprawdzania używanego pojazdu, konsumenci nie powinni polegać wyłącznie na raporcie Carfax. Chociaż Carfax stale rozbudowuje swoją bazę danych i zasoby, to nie wolno mu udostępniać niektórych danych. Zgodnie z amerykańską ustawą o ochronie prywatności kierowców z 1994 r. dane prywatne, takie jak nazwiska obecnych i byłych właścicieli, numery telefonów i adresy, nie są gromadzone, ani ujawniane. Carfax nie ma dostępu do wszystkich placówek, a czasami błędy popełniane są przez osoby wprowadzające informacje. Carfax pozwala konsumentom i dealerom na dodawanie informacji do swoich raportów w przypadku, gdy dane są kwestionowane, ale nie mogą być sprawdzone.

Ochrona

Carfax przez ponad 30 lat pomógł milionom osób kupującym samochody używane w dokonywaniu lepszych wyborów podczas zakupu i w zapobieganiu kosztownym, ukrytym problemom. przez ponad 30 lat. Ponadto Carfax pomógł dealerom samochodów używanych na całym świecie w budowaniu zaufania klientów i pewnej sprzedaży swoich amerykańskich samochodów. Carfax utrzymuje, że zbudował swoją bazę danych z ponad 14 miliardów dokumentów przy pomocy swoich partnerów i źródeł – w tym urzędów publicznych, organów ścigania, serwisów i warsztatów, dealerów samochodowych, firm ubezpieczeniowych i wielu innych.

Funkcje

Oto kilka najważniejszych rodzajów danych, które znajdziesz w raporcie Carfax:

Informacje o tytule. Możesz dowiedzieć się, czy pojazd ma nadany tytuł 'junk’, czyli samochodu mocno uszkodzonego, samochodu popowodziowego, powypadkowego lub tytuł pojazdu ratunkowego, czy też był kiedykolwiek używany jako część floty biznesowej. Daje to wgląd w sposób, w jaki samochód był używany (i potencjalnie nadużywany), pomagając rzucić światło na to, czego możesz oczekiwać od niego w przyszłości. Nawet jeśli auto nie posiada żadnych uszkodzeń konstrukcyjnych, mądrze jest dowiedzieć się o każdym zużyciu, które mogło mieć wpływ na różne części pojazdu.

Odczyty licznika przebiegu. Carfax oferuje również odczyty liczników przebiegu potwierdzone przez TIMA (Truth in Mileage Act). Dane te pozwalają podjąć pewną decyzję i gwarantują, że licznik kilometrów nie został zmieniony w nieuczciwy sposób.

Lemon i pojazdy odkupione przez producenta. Raporty Carfax pokazują również tytuły lemon i wykupy od producentów w Stanach Zjednoczonych, pomagając Ci unikać zakupu samochodów z trudną przeszłością. Pokazują one także, gdzie pojazd był początkowo zarejestrowany i użytkowany, zapewniając lepsze zrozumienie okoliczności, w jakich się znajdował.

Własność Carfax. Konta przelewów również wyszczególniają wszelkie przeniesienia własności. W końcu, jeśli było wielu właścicieli samochodu, prawdopodobnie istnieje ku temu powód. Jeśli pojazd jest obciążony zastawem, zostanie rozpoznany w raporcie Carfax, dzięki czemu nie kupisz pojazdu, który z powodu dużego długu technicznie nie należy do sprzedawcy. Carfax informuje również, czy samochód został okradziony.

Przeglądy i naprawy. Można również znaleźć informacje o tym, kiedy i gdzie pojazd został poddany inspekcji, w tym czy przeszedł kontrolę bezpieczeństwa i emisji, czy też nie. Możesz również dowiedzieć się o wszelkich zapisach dotyczących konserwacji, napraw lub innych historii serwisowania. Jeśli samochód ma długą historię wymagających napraw, rozsądnie będzie poszukać auta gdzie indziej. Carfax zapewnia również informacje w czasie rzeczywistym, jeśli pojazd został w pełni naprawiony po zdarzeniu (tj. szkodzie) lub nadal jest w trakcie kontroli.

Wypadki. Ponadto Carfax zapewnia dane o poważnych wypadkach i oferuje największą publicznie dostępną bazę raportów drobnych awarii, których nie można zgłaszać w innym miejscu. Niemniej jednak nie ma gwarancji, że w raportach Carfax pojawią się zapisy o drobnych awariach.  Niektóre wypadki po prostu nie są rejestrowane, a inne mogą być zgłaszane organizacjom, które nie dostarczają informacji do Carfax.

Ceny i oferty

Carfax jest znanym dostawcą raportów historii samochodów, którego początki sięgają wczesnych lat 80. XX wieku, kiedy to raporty wysyłano do klientów faksem. Jest to jednak jeden z najbardziej kosztownych raportów. Pojedynczy raport Carfax kosztuje 39,99 USD. Trzy będą kosztować 79,99 dolarów, a pięć 99,99 dolarów. Odkryliśmy, że raport Carfax jest jednym z najbardziej szczegółowych i przyjaznych dla użytkownika. Jeśli samochód ma różnych właścicieli, w różnych miejscach, jest to wyraźnie zaznaczone i uporządkowane. Carfax pokazuje również daty konserwacji i dokumenty, pod warunkiem, że pojazd został zabrany do zakładu naprawczego, który udostępnia informacje, co zwykle oznacza dział dealerów franczyzowych. Dane te mogą posłużyć jako przewodnik po tym, jak samochód mógł mieć problemy. Jest to również wskazówka, że samochód był pod doskonałą opieką poprzedniego właściciela.

Jak wypada Carfax w porównaniu z innymi platformami?

Carfax jest dość kosztowną alternatywą: pojedynczy raport Carfax (dla jednego samochodu) kosztuje 39,99 USD (cena w czasie pisania tego artykułu), trzy kosztują 59,99 USD, a sześć 99,99 USD. Dla porównania, istnieją dostawcy raportów VIN, którzy pobierają 14,99 USD lub mniej za jeden raport, więc wybór należy do Ciebie. Jeśli planujesz zarzucić szeroką sieć i porównać wiele samochodów, Carfax może nie być dla Ciebie najlepszym wyborem. Jeśli jednak chcesz uzyskać szczegółowe informacje o konkretnym pojeździe i jego dodatkowych cechach, to dane Carfax mogą okazać się cenne. Choć kosztują więcej, raporty z Carfax są zazwyczaj bardzo obszerne, ale mimo to łatwiejsze do zrozumienia, dzięki czemu są bardziej przyjazne dla użytkownika. Dane, takie jak przebieg i liczba właścicieli pojazdu są oczywiście oznaczone i posegregowane.

Obsługa klienta

Masz pytanie do Carfax, firmy internetowej dostarczającej dane na temat historii samochodów? Carfax odpowiada na zapytania dotyczące obsługi klienta przez e-mail i czat online. Link można znaleźć na stronie internetowej firmy: www.carfax.com.

Carfax oferuje klientom kontakt mailowy oraz pomoc w czasie rzeczywistym (czat na żywo). Na pytania klientów odpowiada się w kolejności ich zadawania. Konsumenci, którzy chcą poprawić niedokładne raporty Carfax na temat swoich pojazdów, muszą przesłać formularz. Wszelkie dodatkowe informacje można przesłać do Carfax faxem pod numer 866-728-6455.

FAQ – Często zadawane pytania

 • W jaki sposób CARFAX chroni moje informacje?
 • Jakie rodzaje płatności są dostępne?
 • Dlaczego nie mogę uzyskać raportu CARFAX dla wprowadzonego numeru VIN?

Stan i bezpieczeństwo to istotne zmienne, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie używanego pojazdu. Raporty historii pojazdów Carfax mogą pomóc w lepszym wykorzystaniu opcji zakupu samochodu. Raporty Carfax zapewniają kompleksową historię prawie każdego pojazdu. Badanie poinformuje Cię o statusie, własności i historii przebiegu samochodu, ale może również obejmować wpisy o wypadkach, zapisy dotyczące serwisowania itp.

9 Total Score

Ciesząca się zaufaniem firma, świadcząca usługi zarówno dla handlarzy, jak i kupujących. Raporty dla najbardziej wnikliwych.

PROS
 • Oferuje szeroki zakres szczegółowych raportów samochodowych
 • Posiada jedną z największych transgranicznych baz danych historii pojazdów
 • Umożliwia dostęp do wczesnych ofert kupna przez ograniczony czas
 • Pomaga rozwinąć rynek samochodów używanych
CONS
 • Raport nie obejmuje wszystkich szkód i wypadków samochodowych
 • Historia serwisowania może nie być pełna
 • Nie pokazuje, jak dobrze pojazd był utrzymany

Będziemy szczęśliwi, widząc twoje myśli

Dodaj Odpowiedź

bestvin.pl