Automo.pl opinie

Automo.pl opinie
Automo.pl opinie

Recenzja automo.pl to przegląd kolejnego dekodera VIN dostępnego na rynku polskim. Każdy kto kiedykolwiek zastanawiał się nad kupnem samochodu używanego, interesuje się jak zdobyć szczegółowe dane na temat pojazdu i zweryfikować dane prezentowane przez sprzedawcę. Napisaliśmy recenzję automo.pl, aby przedstawić opinie na temat serwisu, na którym można zamówić pełny raport historii samochodu i sprawdzić dane zakodowane za pomocą numeru VIN – numeru identyfikacyjnego pojazdu.

Prawdziwa historia pojazdu niejednokrotnie potrafi znacznie różnić się od opinii prezentowanych przez handlarzy. Dzięki Automo.pl możemy zweryfikować te informacje i poznać jak jest naprawdę, wyrabiając sobie własne opinie.

Zacznijmy recenzję Automo.pl od prezentacji jej podstawowych funkcjonalności. Jest łatwa i intuicyjna w nawigacji. Opinie na temat samego projektu strony automo.pl mogą być różne. Może nie wygląda bardzo nowocześnie, natomiast szybko można się w niej odnaleźć.  Dla osób, które mają do czynienia z takim serwisem po raz pierwszy, autorzy strony pomyśleli o załączeniu przykładowych raportów prawdziwych samochodów, dzięki czemu od razu wiemy jakich informacji możemy się spodziewać oraz w jakiej formie je dostaniemy. Nawet jeżeli nie wiesz, gdzie znaleźć kod VIN w samochodzie, możesz skorzystać z podpowiedzi zamieszczonej na obrazku na stronie głównej. W mojej opinii, to bardzo dobra opcja.

Informacje, które dostaniemy w raporcie pochodzą tylko i wyłącznie ze sprawdzonych baz danych i są powiązane z VIN pojazdu, który niczym PESEL w przypadku osób fizycznych, jest unikalnym kodem pozwalającym zidentyfikować każdy samochód, niezależnie od jego obecnego właściciela czy tablic rejestracyjnych. Co ważne, działa on na całym świecie.

Zalety

 • Atrakcyjna cena
 • Sprawdzone bazy danych
 • Szybkość usługi

Wady

 • Brak cennika na stronie
 • Nie można wykupić dostępu do pojedynczych raportu
 • Brak możliwości kontaktu telefonicznego

Model bazy danych

Automo jest w stanie sprawdzić historie jakiegokolwiek samochodu, który został wyprodukowany w USA, Europie i Azji. Nawet jeżeli zamawiasz raport o swoim własnym samochodzie, możesz być zaskoczony szczegółowością informacji i dowiedzieć się czegoś nowego. To wszystko dzięki temu, że niemalże wszystko, co dzieje się z pojazdami jest rejestrowane w różnych bazach właśnie za pomocą numeru identyfikacyjnego pojazdu VIN. Automo jest w stanie wyszukać dla Ciebie takie dane i dostarczyć w kompletnym raporcie historii pojazdu.

Czynniki

Wygenerowany przez Automo raport może zawierać poniższe dane:

 • Dane podstawowe: kraj produkcji, rocznik, moc silnika, model itd.
 • Przebyte przeglądy i kontrole
 • Przebieg pojazdu
 • Historia pojazdu
 • Zdjęcia samochodu z różnych okresów
 • Informacje z baz skradzionych pojazdów w kraju i zagranicą
 • Informacje techniczne

Pozycja na rynku

Automo nie dzieli się na swojej stronie internetowej szczegółowymi informacjami na temat firmy. W regulaminie użytkowania oraz w szczegółach strony, możemy zauważyć, że jest powiązany z jego bardziej znanym odpowiednikiem vininfo, co według mojej opinii budzi zaufanie.

Dodatkowym czynnikiem wzbudzającym moje zaufanie do serwisu jest jego wysokie pozycjonowanie i liczne zmianki na jego temat w Internecie. Świadczy to o tym, że jest to serwis rozpoznawalny, przynajmniej wśród ekspertów branży.

Oczywiście istnieją alternatywne rozwiązania i to od Ciebie zależy z którego dekodera vin zdecydujesz się finalnie skorzystać. Na pewno warto zwrócić uwagę na kompletność ofertowanych danych oraz cennik za usługę. Ten ostatni, możemy sprawdzić dopiero podając kompletny numer identyfikacyjny samochodu.

Funkcje

Nie ma lepszego sposobu na wyrobienie sobie własnej opinii o serwisie, niż przetestowanie go na własnej skórze. Recenzja automo.pl nie byłaby kompletna, gdybym nie sprawdził, co Automoto będzie miał do powiedzenia na temat mojego samochodu.

Poniżej przestawiam wszystkie możliwe elementy raportu historii pojazdu. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie każdy pojazd musi mieć dostępne wszystkie opcje. Niektóre samochody po prostu nie mają tak bogatej historii. Nie jest to jednak kłopot, gdyż w Automo płacimy jedynie za te informacje, które są dostępne. Co oznacza, że im dłuższą historię ma samochód, tym więcej zapłacimy za raport. Nie możemy wybrać sobie w raporcie tylko tych danych, co nas interesują. Według mojej opinii, to jest akurat wada tego serwisu, gdyż mogę być zainteresowany np. tylko sprawdzeniem tych informacji, co do których nie jestem pewien. Tutaj mamy konieczność każdorazowo zapłacić za pełny raport. Mam nadzieję, że po tej recenzji się to zmieni! Zawsze warto mieć wybór.

Raport historii pojazdu w wydaniu Automoto składa się z następujących sekcji. Pamiętajmy, że nie wszystkie dane muszą być zawsze dostępne.

• Informacje o pojeździe

W tej części zobaczymy informacji informacje, które producent zakodował w VIN pojazdu, tj. marka, model, rodzaj paliwa, rok modelowy pojazdu itp.

Producenci często kodują inne  informacje o wyposażeniu i szczegółach technicznych VIN. Możemy tutaj zobaczyć informacje o takich opcjach wyposażenia ilość poduszek powietrznych, systemach elektronicznych itd.

• Historia pojazdu

Pokazuje przede wszystkim datę pierwszej rejestracji pojazdu oraz wszystkie kolejne rejestrowane zdarzenia.

Zobaczymy tutaj chronologiczną listę wszystkich zarejestrowanych wypadków, uszkodzeń pojazdu i napraw. Często z dodatkowymi szczegółami takimi jak data i miejsce zdarzenia, wartość i status szkody.  

Oprócz tego, przy okazji serwisów, przeglądów lub napraw, rejestrowane są przebiegi pojazdu. Dzięki temu możemy poznać ich odczyt.

• Baza danych skradzionych pojazdów

Automo sprawdza numer VIN samochodu  w wielu międzynarodowych  bazach pojazdów skradzionych, dzięki czemu możemy sprawdzić, czy samochód jest z legalnego źródła.

• Rejestr kontroli VIN

Tutaj możemy zobaczyć ile razy był sprawdzany numer VIN danego samochodu. Każdorazowo, gdy ktoś wpisuje nr VIN pojazdu do weryfikacji, system odnotowuje taką próbę. 

• Zdjęcia pojazdu

Tutaj możemy zobaczyć zdjęcia weryfikowanego pojazdu, np. zdjęcia z napraw i wypadków. Oczywiście podobnie jak inne opcje, jest to uzależnione od dostępności.

Cennik ofert

Serwis właściwie nie posiada oficjalnego cennika.  W przypadku wyceny raportu dla mojego samochodu, otrzymałem następującą kwotę:

● Pełny raport: 47,49 PLN

Dodatkowo można dokupić wycenę pojazdu, co może być przydatne w przypadku ustalenia jego ceny rynkowe.

Jak wypada Automo w porównaniu z innymi platformami?

Automo korzysta z podobnych źródeł danych, co inne serwisy działające na rynku. Są to przede wszystkim raporty policyjne i  dane pochodzące z warsztatów samochodowych. Dzięki temu wiemy, czy samochód brał kiedykolwiek udział w wypadku. Kilka źródeł danych sprawia, że nawet jeżeli na miejsce nie była wzywana policja to i tak jest duże prawdopodobieństwo, że takie dane zostały przekazane wraz z numerem VIN przez serwis naprawy pojazdów. W mojej opinii warto wziąć Automo pod uwagę, chcąc sprawdzić numer historię samochodu.

Oczywiście usługa dekodera VIN staje się coraz bardziej popularna na rynku i istnieją różne alternatywy. Główne różnice między portalami to kwestie czysto marketingowe. Firmy prześcigają się w tym, która zaprezentuje otrzymana dane w bardziej przejrzysty i profesjonalny sposób. Źródła danych w większości przypadków są bardzo zbliżone. Pozostaje kwestia, która strona wzbudza nasze zaufanie oraz jaki format raportów jest dla nas bardziej atrakcyjny.

Mocnym punktem Automo, wyróżniającą go na tle konkurencji jest wg mojej opinii program lojalnościowy. Szczególnie atrakcyjny dla osób pracujących w branży samochodów używanych, często sprawdzających dane samochodu za pomocą numeru VIN.  Jako alternatywę automo, warto sprawdzić również vininfo.pl oraz cartvertical.com

Obsługa klienta

Z Automo możemy skontaktować się przez formularz kontaktowy dostępny na ich stronie internetowej.

Z firmą można komunikować się również przez profile na portalach społecznościowych, gdzie możemy również wyrazić opinie na temat automo.pl:

Facebook: https://www.facebook.com/automopl.historia.pojazdu

Twitter: https://twitter.com/Automopl

Biuro obsługi klienta jest dostępne tylko i wyłącznie w formie pisemnej. Numery telefonów nie zostały podane na stronie.

Najczęściej zadawane pytania

● Czy wszystkie pojazdy można sprawdzić za pomocą VIN?

Za pomocą Automo można sprawdzić wszystkie pojazdy wyprodukowane w Europie, USA i Azji.

● Jak są akceptowane formy płatności?

Płatności można dokonać online, za pomocą PayU (przelew natychmiastowy, BLIK), karty kredytowej lub PayPala.

● Gdzie mogę zweryfikować zakupione raporty VIN?

Należy zalogować się podając swój email i hasło. Dostęp do konta jest przyznawany po zakupie pierwszego raportu. Należy pamiętać, że raport jest dostępny w systemie przez 30 dni. Po tym czasie liczba informacji jest ograniczona lub niedostępna.

● Co zrobić jeśli nie otrzymam zamówienia?

E-mail może przyjść z niewielkim opóźnieniem. Z reguły trwa to nie więcej niż jedną minutę ale w indywidualnych przypadkach trzeba czekać dłużej. Jeżeli po 5 minutach nie otrzymamy raporty, warto sprawdzić czy informacja o zamówieniu nie wylądowała w folderze SPAM skrzynki e-mail. W przypadku kiedy żadna opcja nie zadziała, zostaje nam kontakt z biurem obsługi klienta przez formularz kontaktowy.

Podsumowanie

Automo to przydane narzędzie dla wszystkich planujących zakup samochodu używanego na rynku wtórnym oraz dla wszystkich tych którzy pracują w tym biznesie. Osoba kupująca dzięki automo nie kupuje kota w worku. Z drugiej strony sprzedawca może uwiarygodnić swoją ofertę i pokazać, że nie ma nic do ukrycia, pokazując wygenerowany raport historii swojego pojazdu. Fakt, że serwisu używają profesjonaliście, to wg mnie recenzja dla automo.pl sama w sobie. Na mnie jako kupującym zrobiłoby to duże wrażenie i wzbudziło zaufanie do sprzedawcy.

Handlowcy niestety często ukrywają wady samochody i tuszują jego prawdziwą historię. Dzięki serwisowi Automo, możemy sprawdzić prawdziwe dane pojazdu i negocjować cenę, w razie odkrycia jakichś nieprawidłowości.

Jestem przekonany, że w niejednym przypadku, nawet sprzedawca może pewnych rzeczy o pojeździe nie wiedzieć, w szczególności jeżeli pojazd miał wcześniej wielu właścicieli.

Moja recenzja automo.pl jest zdecydowanie pozytywna. Automo to przyzwoity dekoder vin i zasługuje na dobre opinie. Serwis i jego działanie oceniam na poprawne.

8 Total Score

Automo – recenzja dekodera VIN - serwisu, na którym można zamówić pełny raport historii samochodu i sprawdzić dane zakodowane za pomocą numeru VIN – numeru identyfikacyjnego pojazdu. Prawdziwa pojazdu niejednokrotnie potrafi znacznie różnić się od tej prezentowanej przez handlarzy. Dzięki Automo.pl możemy zweryfikować te informacje i poznać jak jest naprawdę.

PROS
 • Atrakcyjna cena
 • Sprawdzone bazy danych
 • Szybkość usługi
CONS
 • Brak cennika na stronie
 • Nie można wykupić dostępu do pojedynczych raportu
 • Brak możliwości kontaktu telefonicznego

18 komentarzy
 1. Ne polecam Automo,nawet rodzaj pojazdu się nie zgadza a pierdoły typu 3 zagłówki z tyłu są zbyteczne poza tym nic więcej mimo że samochód był serwisowany.NIE POLECAM

 2. Nie polecam Automoto, najprawdopodobniej czyta tylko dane z OTOMOTO i brak konkretów. Zero informacji o przebiegu auta we Francji. Za to jest informacja ile auto ma kilometrów (dokładnie tyle ma na OTOMOTO) Szkoda kasy.

  • Oszuści złodzieje złodzieje uwaga!!!! nie ma nic o przebiegu auta w ogole sciema raport totalne dno rok produkcji auta i nic wiecej a o naprawach zapomomnij nic nie ma naciagacze pieniedzy nigdy wiecej

 3. nie polecam – raport znika z ich systemu po 30 dniach i nie można do niego więcej wrócić – brak informacji o tym w mailu, który przychodzi z informacją że raport jest gotowy

  • Oszuci i złodzieje tyle oferują a w raportach nic nie ma co trzeba sprawdzić zero szkód itp a sprzedający mówi że jest szkoda nie Polecam

 4. Nie polecam automo, to jest totalna ściema, pieniądze wyrzucone w błoto!

 5. Robią ludzi w balona, zwykłe chamstwo oferują w raporcie przebieg pojazdu którego nie dostaniecie, 50 zł w błoto

 6. Oszuści złodzieje złodzieje uwaga!!!! nie ma nic o przebiegu auta w ogole sciema raport totalne dno rok produkcji auta i nic wiecej a o naprawach zapomomnij nic nie ma naciagacze pieniedzy nigdy wiecej

 7. LIPA
  nawet rok produkcji się nie zgadza.
  Info jak o innym aucie.
  OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

 8. UWAGA!!
  OSZUSTWO !!!
  Wszystkie dane ściągnięte z ogłoszenia , przebieg auta możesz za darmo odczytać z CEPiku, nie polecam.’
  50PLN wyrzuconych w błoto!!

 9. Popieram powyższe opinie. Dno i kilometry mułu. Zdjęcia w raporcie są ściągnięte z ogłoszenia, które aktualnie obserwuję, nic ponadto. Nie podali, że auto było uszkodzone a w innym raporcie takie info jest wraz ze szczegółami szkody. Podane są tylko informacje o wyposażeniu, brak jakiejkolwiek informacji o pochodzeniu a to powinno być! Odradzam, szkoda złamanej złotówki.

 10. NIE POLECAM!!!
  Naciągacze,najgorsza strona na której zamówiłem ten raport, szkoda 50zł.Brak informacji tych nawet podstawowych!
  czy można kaskę od nich odzyskać tak w ogóle?

 11. Naciągają i oszukują ludzi chcących poznać historię auta !!!
  Po wpisaniu numeru VIN dostępna jest pełna historia pojazdu, a jak zapłacisz to połowa raportu jest nie dostępna, a co najlepsze po kontakcie z serwisem automo nie widzą żadnego problemu że właśnie naciągnęli cię na kwotę pieniędzy wyrzuconą w błoto.
  NIE POLECAM, NACIĄGAJĄ I OSZUKUJĄ !!!

 12. Wykupiłem raport z którego kompletnie nic nie wynika. Baza danych tej firmy jest bardzo skromna. Reklamacji nie uwzględniają. Inni dostawcy dostarczają pełne dane, ta firma to tylko strata pieniędzy.

 13. Po wpisaniu vin otrzymujecie informację że raport MOŻE zawierać informacje o danym pojeździe ,ale według firmy automo.pl nie musi. Po opłaceniu upewniacie się że kupujecie pustaka za którego zwrotu już nie dostaniecie. Banda cwaniaków.

 14. Potwierdzam , złodzieje i naciągacze, raport nic nie jest wart, ładnie zareklamowany i tyle , przestrzegam innych użytkowników nie korzystajcie z AUTOMO, bo będziecie tylko stratni

Dodaj Odpowiedź

bestvin.pl