AutoDNA Opinie

AutoDNA Opinie
AutoDNA Opinie

W skrócie

autoDNA to obszerna witryna udostępniająca raporty dotyczące historii samochodów oraz inne informacje dotyczące numeru VIN. Platforma sprawdza miliony wpisów, a także dostarcza informacje z branży motoryzacyjnej pochodzące od największych marek na świecie. Firma rozpoczęła swoją działalność w 2010 r., dzięki czemu doskonale wie, czego tak naprawdę potrzebują nabywcy samochodów. Na pierwszy rzut oka strona wygląda na nadzwyczaj responsywną i zapewniającą wiele istotnych informacji. Na pasku menu znajdują się takie opcje jak „Centrum pomocy”, „Historia pojazdu”, „Jak kupić?”, „Przykładowe raporty” oraz sekcja recenzji. Wszystkie dane są dostarczane wyłącznie na podstawie numeru VIN danego samochodu. Jedną z głównych zalet korzystania z serwisu autoDNA jest to, iż pobiera on informacje o używanych samochodach z USA i Europy, dzięki czemu strona może być wykorzystywana do sprawdzania samochodów z różnych rynków. Jeśli jednak samochód został przywieziony z Kanady lub Stanów Zjednoczonych, autoDNA umożliwia zakup raportu AutoCheck, który jest w pełni zintegrowany z ich stroną internetową. Podsumowując, autoDNA można uznać za godnego konkurenta obok największych platform sprawdzających numery VIN.

Zalety

 • Rozsądna cena
 • Responsywna strona internetowa
 • Raporty zawierają wyłącznie zweryfikowane informacje z zaufanych źródeł

Wady

 • autoDNA często dzieli dane na kilka płatnych raportów w zależności od kraju, z którego samochód został sprowadzony
 • Niska wartość rynku może prowadzić do zmniejszenia zaufania wśród indywidualnych kupujących lub handlarzy samochodów
 • Brak alternatywnych opcji zakupu pakietu raportów

Model bazy danych

autoDNA oferuje raporty dotyczące historii pojazdu każdego samochodu zarejestrowanego w Europie lub USA. Strona pomaga w pozyskiwaniu danych o pojeździe, które mogą nie być znane nawet aktualnemu właścicielowi. Dane z autoDNA pochodzą z zaufanych źródeł – firma współpracuje z oficjalnymi organizacjami publicznymi na całym świecie, dzięki czemu klient ma gwarancję, iż otrzymywane dane są dokładne i aktualne. Amerykańscy użytkownicy autoDNA korzystają z informacji dostarczanych przez AutoCheck, które pochodzą z wielu różnych źródeł. Informacje są weryfikowane u dealerów, w domach aukcyjnych, a także w stanowych wydziałach komunikacji. Dzięki temu masz pewność, iż informacje uzyskane w ten sposób są jak najbardziej prawdziwe.

Czynniki

 • Odczyty przebiegu w porządku chronologicznym
 • Historia szkód pojazdu
 • Użytkowanie pojazdu (do celów formalnych), przeznaczenie pojazdu (taxi, leasing, w tym poprzednie kontrole techniczne i informacje o poprzednich właścicielach)
 • Historyczna cena pojazdu zawierająca poprzednią wycenę na portalu aukcyjnym oraz w drodze postępowania wyjaśniającego

Pozycja na rynku

Założona w 2010 roku firma autoDNA odniosła sukces w kilku krajach Europy i przez długi czas była uważana za lidera rynku. Nadal cieszy się dobrą renomą, posiadając znaczący udział w rynku w takich krajach jak Polska. Jednak autoDNA z różnych powdów nie zostało kolejnym „Carfax of Europe”.
Ponadto, w ostatnim czasie platforma stanęła w obliczu silnej konkurencji ze strony nowych i bardziej innowacyjnych firm, takich jak carVertical, które wprowadzają nowe rozwiązania dotyczące interfejsu użytkownika oraz technologii generowania raportów.

Funkcje

 • Informacje o pojazdach

Sprawozdanie zawiera ogólne dane dotyczące pojazdu: silnika, rodzaju paliwa, zużycia paliwa itp. Zawarte są w nim również informacje na temat wymiarów samochodu oraz GCW (dopuszczalna masa całkowita samochodu). Ceny pojazdu są zgodne z wymogami technicznymi w momencie sprzedaży przez producenta oraz z aktualną proponowaną przez niego ceną.

 • Historia pojazdu

Zawiera historię uszkodzeń, przebiegu, ceny, użytkowania pojazdu oraz informacje o przeglądach technicznych.

 • Baza danych kradzionych samochodów

W tej części dany samochód w niektórych krajach jest sprawdzany pod kątem kradzieży. Baza danych kradzionych pojazdów stale się powiększa, ale służy głównie jako punkt odniesienia, którego nie można bagatelizować w żadnym z przypadków.

 • Wycofanie pojazdu przez producenta

Przedstawione informacje dotyczą konkretnego problemu, który mógł pojawić się w danym pojeździe. Jeśli zgłoszony został jakikolwiek problem lub dokonano naprawy pojazdu w autoryzowanym serwisie, system niezwłocznie poinformuje Cię o tym fakcie.

 • Archiwalne zdjęcia

Archiwalne zdjęcia samochodu (jeśli są dostępne).

 • Ostatnie zapytania

Funkcja ostatniego zapytania wyświetli informacje o tym, kiedy, jak często i z jakiego miejsca samochód był ostatnio sprawdzany. Dzięki temu można się dowiedzieć, kto był zainteresowany kupnem lub sprawdzeniem pojazdu oraz kiedy do tego doszło. Na podstawie powyższych informacji można też wyciągnąć wnioski, czy dany klient z jakiegoś powodu zrezygnował z kupna danego pojazdu.

 • Wyposażenie pojazdu

System podaje pełną listę oryginalnego wyposażenia pojazdu. Opcja ta jest przydatna w sytuacji, gdy jedna z oryginalnych części samochodowych została wymieniona na tańszy zamiennik. Dla przykładu: jeśli samochód miał wcześniej wypadek, można porównać, czy reflektory zostały wymienione na oryginalne, czy też wzięto je z innego pojazdu. Funkcja ta obejmuje również inne części pojazdu, takie jak: podwozie, klimatyzacja, nawigacja, system audio, lusterka, szyby, poduszki powietrzne, radio, itp. 

 • Wpisy dotyczące kradzieży, wypadków, złomowania, stanów powypadkowych oraz ubezpieczenia
  (w przypadku samochodów z USA).

Cennik ofert

 • Raport podstawowy: 23 zł (€ 5,40)
 • Raport pojazdu z USA: 38 zł (€ 9)
 • Raport pojazdu z Estonii: 42 zł (€ 9,90)
 • Raport pojazdu z Holandii: 21 zł (€ 4,90)
 • Raport pojazdu z Belgii: 38 zł (€ 9)
 • Raport pojazdu z Francji: 38 zł (€ 9)
 • Raport pojazdu z USA I Kanady (AutoCheck): 55 zł (€ 12,90)

Jak wypada autoDNA w porównaniu z innymi platformami?

autoDNA zazwyczaj uzyskuje swoje raporty z takich źródeł jak raporty policyjne, które wskazują, czy dany pojazd brał udział w wypadku. Obejmuje to również zgłoszenia z warsztatów blacharskich, w który dokonano napraw nadwozia po niezgłoszonym wypadku. Inspekcja nadwozia może być wykonana pod każdym kątem, np. czy dany pojazd został zarysowany przez motorek dziecka, czy na samochód spadło drzewo, czy też jego lakier uległ zniszczeniu. Każda z wymienionych sytuacji może być powodem, dla którego dany pojazd mógł znaleźć się w warsztacie blacharskim lub lakierniczym. Z naszego doświadczenia wynika, iż czołowe wyszukiwarki częściej zgłaszają te zdarzenia, czego nie można powiedzieć o autoDNA. Przyzwoity handlarz samochodów w większości przypadków wygra w pojedynku z wyszukiwarką
w zidentyfikowaniu tego, czy dany samochód miał robioną karoserię lub lakier. Z naszej perspektywy autoDNA raczej nie zgłasza drobnych uszkodzeń w porównaniu z innymi wiodącymi platformami. W związku z tym Carfax dodał ostatnio kolejną kategorię, mający na celu rozwiązanie tego problemu poprzez zgłaszanie „drobnych uszkodzeń” przy pojazdach, aby uniknąć ich kwalifikacji do wypadku. Mimo wszystko musimy przyznać, iż autoDNA jest bardziej dokładne jeśli chodzi o zgłoszenia dotyczące historii wypadków.

Obsługa klienta

W celu wysłania zapytania lub uzyskania pomocy technicznej klienci mogą kontaktować się z autoDNA przy pomocy formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej. autoDNA jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Firma posiada również profil na Facebooku, na którym utworzyła się całkiem liczna społeczność w porównaniu z innymi dostawcami usług sprawdzania numerów VIN.

Najczęściej zadawane pytania

 • Ile kosztuje raport?
 • Jakie informacje znajdują się w raporcie?
 • Jakie pojazdy obejmuje raport?
 • Jak mogę zapłacić za raport?
 • Jak mogę sprawdzić historię pojazdu przy pomocy autoDNA?
 • Jak długo muszę czekać na mój raport?

autoDNA, we współpracy z AutoCheck, oferuje usługę sprawdzania numerów VIN opartą na systemie Experian, który jest głównym ogniwem w procesie zakupu samochodów używanych w USA. Dzięki współpracy autoDNA z AutoCheck firma gromadzi dane z dziesiątek tysięcy zaufanych źródeł, w tym
z amerykańskich i kanadyjskich wydziałów komunikacyjnych (System informacji NMVTIS), firm ubezpieczeniowych, jednostek policji, straży pożarnej, stacji kontroli samochodów, aukcji samochodowych
i wielu innych. autoDNA posiada ponad 4 biliony wpisów dla ponad pół miliarda samochodów. Każdy raport samochodu zawiera istotne dane o przebiegu, wcześniejszych rejestracjach, wpisach lub uszkodzeniach. Czasami raporty autoDNA mogą nie zawierać wszystkich informacji o pochodzeniu danego pojazdu (obsługa w nieautoryzowanych punktach serwisowych), ale z pewnością stanowi wiarygodne źródło danych. Zalecamy skorzystanie z ich strony internetowej w celu wyszukania i porównania informacji
z innymi konkurentami na rynku. Dla klientów indywidualnych autoDNA z pewnością będzie użytecznym, łatwo dostępnym i szybko działającym narzędziem do weryfikacji. Ze względu na brak opcji zamówienia większej ilości raportów, autoDNA może nie być najlepszym rozwiązaniem dla dealerów samochodów używanych.

8.5 Total Score

autoDNA to obszerna witryna udostępniająca raporty dotyczące historii samochodów oraz inne informacje dotyczące numeru VIN. Platforma sprawdza miliony wpisów, a także dostarcza informacje z branży motoryzacyjnej pochodzące od największych marek na świecie.

PROS
 • Rozsądna cena
 • Responsywna strona internetowa
 • Raporty zawierają wyłącznie zweryfikowane informacje z zaufanych źródeł
CONS
 • autoDNA często dzieli dane na kilka płatnych raportów w zależności od kraju, z którego samochód został sprowadzony
 • Niska wartość rynku może prowadzić do zmniejszenia zaufania wśród indywidualnych kupujących lub handlarzy samochodów
 • Brak alternatywnych opcji zakupu pakietu raportów

27 komentarzy
 1. W moim przypadku raczej nie polecam. Autodna pokazało przebieg 123tys a ja znalazłem 243tys, nie sprawdziło się i tylko straciłem kasę. Zwyczajnie nie mają bazy info do każdego auta.

 2. Wydałem 40 zł i dowiedziałem się tylko jaki jest kraj producenta i że nie był kradziony. Do tego kilka zdjęć jak był nowy.
  Takie informacje to za darmo uzyskam.
  Poprzednio jak kupowałem raport w zeszłym roku na Volvo to wprowadził mnie w błąd.
  Pokazało mi że przebieg uczciwy więc kupiłem auto a po roku sie okazało że jednak nie mieli za wiele informacji bo auto miało jeszcze kilka wpisów.

  • Stanowczo nie polecam !!! Nie dostałem żadnych istotnych informacji o historii, przebiegu, właścicielach czy zdjęciach samochodu, chociaż wstępny raport pokazywał że takie informacje dostanę po zakupie raportu.
   Co do historii ograniczała się ona tylko do ostatniego, aktualnego sprzedającego.
   Przebieg dotyczył także tylko ostatniego właściciela (autokomisu!!!).
   Zdjęcia? Jakie wystawił sprzedający, takie były w raporcie z autokomisu!?
   W odpowiedzi na zgłoszenie problemu z raportem, dostałem informację że informację o roczniku czy wyposażeniu też są bardzo istotne?! Żenada

 3. Zdecydowanie odradzam, w historii auta (czyli za raport z blisko 50 zl) byly tylko informacje zaciagniete ze stron aukcyjnych, ktore to wlasnie chcialem zweryfikowac.Reklamacja nic nie pomogla.
  Jesli komus zalezy na prawdziwej historii ASO, polecam poszukac aukcje na Allegro, dla kazdej marki mozna cos znalezc i to czasem w cenie ponizej 20zl, a informacje tam zawarte maja jakas wartosc.

  • Stanowczo nie polecam. Nie mają żadnych żadnych informacji, oprócz tych które im podamy

  • Zdecydowanie nie polecam. Jedynie czego się dowiedziałem o e70 to rocznik, że nie był kradziony i średnia cena rynkowa…Serio?! A samochód był sprowadzony uszkodzony z USA. Oczywiście reklamacja nic nie pomogła. Pieniędzy nie oddali.

 4. Stracone pieniądze. Brak przebiegu z zagranicy. Dostałem tylko z naszej Polskiej strony gov.pl ale to za darmo każdy ma do wglądu. NIE POLECAM.

 5. AutoDNA to totalny shit !!! Ogólne informacje – zero konkretów. Przebieg przewidywalny na podstawie średniej – śmiechu warte. Szkoda kasy !!

 6. Nie polecam, auta z salonu potrafia miec w raporcie szkode calkowita. Na co AUTODNA umywa rece. Opinie pozytywne chyba sami sobie powystawiali.

 7. Nie mają dokładnej bazy i dane mają słabe do tego nie przyjmują zwrotów. NIE POLECAM.

  • Stanowczo nie polecam !!! Nie dostałem żadnych istotnych informacji o historii, przebiegu, właścicielach czy zdjęciach samochodu, chociaż wstępny raport pokazywał że takie informacje dostanę po zakupie raportu.
   Co do historii ograniczała się ona tylko do ostatniego, aktualnego sprzedającego.
   Przebieg dotyczył także tylko ostatniego właściciela (autokomisu!!!).
   Zdjęcia? Jakie wystawił sprzedający, takie były w raporcie z autokomisu!?
   W odpowiedzi na zgłoszenie problemu z raportem, dostałem informację że informację o roczniku czy wyposażeniu też są bardzo istotne?! Żenada

 8. Nie polecam oszustwo tu sa tylko dane po rejestracji auta w Pl jeżeli auto pochodzi z innego kraju nie macie żadnej info oszustwo nie polecam
  Nie ma info ze raport dotyczy tylko Pl

 9. Brak wpisów o aucie, które szukałem Jedyne co mieli to zdjęcia z portalu ogłoszeniowego i tyle. Badziew, na reklamacje odpisali, że wszystko jest ok. Wyłudzenie pieniędzy.

 10. Wyrzucone pieniądze.Dwie szkody po 50.000zł w tym samym pojeździe w jednym miesiącu! Warsztaty i ubezpieczalnie działają ekspresowo!

 11. Co za gówno. To co mi pokazało to ja wiem bez raportu. Badziewie.

 12. AutoDNA jest dla mnie badziewne. Jedyne co w raporcie było, to „szkoda była”. Żadnego opisu czego dotyczy, nic. Zupełnie nic.

  • Szkoda pieniędzy. Nawet data produkcji nie zgadza się z faktyczną datą poświadczoną przez producenta. Zdjęcia auta ściągnięte przez autodna z oferty sprzedającego. Podają przebieg „oszacowany” według wieku i średniej dla podobnych aut. Kpina

 13. Nie polecam firmy autodna. Nie dostaniesz nic więcej niż to co jest dostępne w internecie za darmo. Totalnie olewają klienta, reklamacje nie są uwzględniane.

 14. Autodna to totalne dno. Biorą pieniądze za nic, obsługa klienta na żenującym poziomie. Nie polecam!!!

 15. zwykle naciaganie

 16. Nie polecam, miałem nadzieję na sprawdzenie przebiegów, niestety
  był tylko wpis z ostatniego przeglądu, nie było nawet stanu licznika z pierwszego przeglądu w Polsce. A poza tym wszystko to samo co w teście darmowym

 17. Totalna Amatorka !!!!

  Kupiłem w 2014 roku samochód od znajomego we Francji ( stary podczciwy peugeot 307 hdi z 2002 roku) od nowości w jednych rękach .
  Serwisowany najpierw w Peugeot Salon , serwis z uwagi na gwarancje , pózniej u zaprzyjażnionego mechanika .
  Wszystkie Faktury , paragony , gwarancje skrupulatnie zbierane wraz z wpisami do książeczki obsługi pojazdów . Tak żeby kiedys ktos miał wszystko czarno na białym .

  Teraz nie moge sprzedać tego auta bo serwisy takie jak auto DNA czy CarVertikal wprowadzają fałszywe dane o przebiegach . W moim jest wpisane ze w 2010 miał 240 tyś a w 2016roku że 290 ( tylko zero konkretów , gdzie kiedy i podana tylko szacunkowa wartość .

  ( to przez 8 lat zrobił 30 tys rocznie a przez kolejne 6 lat nieco ponad 8 tyś km ??? KPINA !!! )

  Lecz samochód od lipca 2014 roku jest w Polsce a podany przebieg z 2016 roku że we….. Francji.
  Samochód ma w tej chwili 264673 km i jest AUTENTZCYNY a te firmy po prostu maja nie prawdziwe informacje i tylko wprowadzają tym ludzi w błąd.
  Sprawe zgłoszę bo nie jestem oszustem ,to ja czuje się oszukany.
  To są manipulacje , nie wiem czemu mają służyć .
  ps. EDIT ; W serwisie w Polsce po podpieciu komputera prawidłowe wartości odnośnie kilometrarzu.

 18. Bezwartościowe raporty i nie uznają reklamacji. Nie polecam

 19. potwierdzam powyższe opinie autoDNA sprzedaje nieprawdziwe raporty. kupiłem raport swojego auta i się okazało, że miało 4 szkody nadwozia. auto jest kupione w salonie, jestem pierwszym właścicielem i auto jest w 100% bezwypadkowe. odradzam

 20. Nie polecam i przestrzegam przed AutoDNA. Wprowadzają ludzi w błąd informacjami wyssanymi z palca. W otrzymanym pseudoraporcie dowiaduję się, że moje auto miało szkodę całkowitą w Polsce, gdzie jestem pewny, że nic takiego nie miało nigdy miejsca, gdyż jestem pierwszym właścicielem pojazdu w Polsce. Po skierowaniu pytania do tych oszustów dostałem informację, że nie mogą podać mi źródła danych na temat szkody w moim aucie. Oszuści i naciągacze. Osobiście kieruję sprawę do sądu i PRZESTRZEGAM PRZED ZAKUPEM TEGO SCAMU!

 21. PO PROSTU ZLODZIEJE. ZADNYCH INFORMACJI W RAPORCIE

 22. NIE POLECAM, ZUPEŁNE BZDURY. JESTEM PIERWSZYM WŁAŚCICIELEM POJAZDU OD NOWOŚCI, A W PORTALU INFORMACJE NIEPRAWDZIWE O USZKODZENIACH ORAZ PRZEBIEGU.

Dodaj Odpowiedź

bestvin.pl