Autocentrum Opinie

Autocentrum Opinie
Autocentrum Opinie

W skrócie

Autocentrum to niezależny portal motoryzacyjny, zajmujący się szeroką analizą nowych i używanych samochodów, na którą składają się dane producentów, testy, recenzje, opinie użytkowników, spalanie, nowości ze świata motoryzacji oraz wiele innych. Strona ta oferuje również dekoder VIN, który umożliwia dokładne sprawdzenie każdego samochodu pod kątem jego poprzednich właścicieli, prawidłowej eksploatacji, historii pojazdu, danych fabrycznych oraz wielu użytecznych informacji, szczególnie przydatnych przed zakupem. Informacje na temat konkretnego samochodu można znaleźć wchodząc w wyszczególnioną na czerwono zakładkę „Sprawdź VIN przed zakupem!” u góry strony. Autocentrum umożliwia darmową weryfikację numeru VIN pojazdu, a także zapewnia podstawowe informacje o samochodzie. Na ich podstawie możemy zamówić szczegółowy raport z autoDNA lub innego wybranego kraju (Holandii, Francji, Belgii, USA, USA i Kanady (Autocheck), Estonii). Autocentrum jest wygodnym rozwiązaniem dla klientów polskojęzycznych, którzy cenią sobie wygodę i rzetelność uzyskiwanych informacji.

Zalety

 • Umożliwia darmowe sprawdzenie numeru VIN oraz podstawowych informacji o pojeździe
 • Szeroka oferta wśród oferowanych raportów
 • Dostarcza wiarygodne dane
 • Wygodny dla polskojęzycznych użytkowników

Wady

 • Nie jest typowym dekoderem numerów VIN (korzysta z raportów autoDNA i Autocheck)
 • Raporty mogą nie uwzględniać wszystkich informacji na temat pojazdu

Model bazy danych

Autocentrum jest renomowanym serwisem, który dba o jakość informacji dostarczanym swoim odbiorcom. Wyszukiwarka oferowana przez tę stronę jest w rzeczywistości wyszukiwarką raportów dostępnych w sieci, które w większości są tworzone przez autoDNA oraz Autocheck. Dane od wyżej wymienionych dekoderów pochodzą z zaufanych źródeł – od producentów, dealerów, oficjalnych sprzedawców samochodowych, rejestrów krajowych i policyjnych, ubezpieczycieli, wydziałów komunikacyjnych i wielu innych. W tej sferze autocentrum działa na zasadzie outsourcingu, dostarczając informacje najwyższej jakości od profesjonalnych firm dla polskiego użytkownika.

Czynniki

Autocentrum udostępnia informacje odnośnie tego, czy dany pojazd był kradziony, brał udział w wypadkach, był serwisowany, jaki był jego ostatnio zarejestrowany przebieg (tylko dla wybranych aut). Raport dotyczy również historii samochodu, w której znajdziemy m.in. informacje odnośnie jego stanu technicznego oraz potencjalnych wadach samochodu, które mogłyby zostać ukryte przez sprzedawcę.

Pozycja na rynku

Autocentrum jest portalem motoryzacyjnym, który został założony w 2000 r. Jego główną ideą było to, aby zrzeszyć wszystkich zmotoryzowanych, by mogli oni wymieniać się spostrzeżeniami oraz poradami. Na polskim rynku Autocentrum jest najbardziej popularną witryną internetową, która posiada 20 mln unikalnych użytkowników oraz notuje 240 mln odsłon rocznie. Jeżeli poszukujesz informacji na temat danego samochodu, wyniki Google z pewnością przekierują Cię do Autocentrum. Z tego też względu poszukiwanie informacji po numerze VIN również cieszy się dużą popularnością i zaufaniem użytkowników. Co prawda platforma korzysta z outsourcingu danych (autoDNA, Autocheck), jednak są one w 100% rzetelne i przystosowane do polskiego użytkownika. 

Funkcje

Po wpisaniu numeru VIN pojazdu, Autocentrum w raportach od autoDNA udostępnia następujące informacje:

Informacje wstępne. Sekcja ta jest w całości darmowa i dostępna przed zakupem raportu. Zawarte są w niej informacje na temat pojazdu, tj. marka, model, rodzaj nadwozia, typ paliwa, pojemność silnika, kraj producenta, moc silnika itp. Jeżeli jednak zależy nam na dokładniejszej analizie pojazdu, w płatnym raporcie otrzymamy informację odnośnie daty produkcji i pierwszej rejestracji. Jest to o tyle istotne, iż przy przesunięciu daty produkcji o kilka miesięcy możemy się spodziewać wersji indywidualnej samochodu (na zamówienie poprzedniego klienta) lub niezbyt przyjemnych konsekwencji (nieoczekiwane uszkodzenia, defekty itp.)

Informacje o producencie. Sekcja zawiera informacje dotyczące producenta pojazdu, jego dane teleadresowe oraz datę aktualizacji informacji.

Bazy skradzionych pojazdów. Celem tej sekcji jest przeszukanie baz danych pojazdów skradzionych pod kątem podanego numeru VIN. Oczywiście serwis zastrzega, iż nie jest nieomylny, dlatego też powinniśmy traktować podawane informacje z marginesem zaufania. Jeśli jednak otrzymamy wpis informujący nas o kradzieży samochodu, powinniśmy ten fakt niezwłocznie zgłosić na policję.

Akcje serwisowe. Autocentrum w tej sekcji przedstawia wady fabryczne pojazdu oraz koszty ich ewentualnej naprawy w ASO. Dane pochodzą od autoDNA – jedynej firmy na rynku, która uwzględnia tę kategorię. Co więcej, partnerem Autocentrum jest Agencja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Nadzoru Transportu (VOSA) oraz UOKiK.

Historię pojazdu. Sekcja ta jest przedstawiona w kolejności chronologicznej, zgodnie z występującymi wydarzeniami. W zależności od dostępności danych znajdziemy tutaj odczyty licznika w porządku chronologicznym, historię odnotowanych uszkodzeń, dziennik użytkowania pojazdu (jeżeli samochód był taksówką, w leasingu itp.), historię cenową pojazdu (opartą na informacjach z serwisów aukcyjnych oraz autoDNA). 

Dziennik sprawdzeń. Sekcja ta zawiera informacje odnośnie tego, jak często sprawdzano dany pojazd, włącznie z lokalizacją sprawdzającego. Wiedza ta jest wbrew pozorom przydatna, gdyż wskazuje potencjalnych kupców – im większa liczba, tym bardziej powinniśmy mieć się na baczności. Jeżeli dany pojazd posiada dużo sprawdzeń, a mimo to nikt nie zdecydował się na jego zakup, prawdopodobnie coś jest z nim nie w porządku. 

Wyposażenie. Standardowym punktem każdego raportu jest lista fabrycznego wyposażenia danego pojazdu w dniu opuszczenia fabryki. Znajdziemy tu m.in. kolor tapicerki, lakieru, szyb, rodzaj klimatyzacji, nawigacji, ilości poduszek powietrznych itp. Opcja ta przydaje się w momencie, kiedy chcemy prześledzić przeprowadzone modyfikacje w samochodzie. Każda ze „zwykłych” ingerencji (wymiana części fabrycznych na nie-markowe zamienniki) może wskazywać na przebyte usterki. Radzimy zwrócić szczególną uwagę na szyby i lusterka zewnętrzne, które są modyfikowane najczęściej.

Zdjęcia archiwalne. Graficzna prezentacja danego pojazdu jest nieocenioną pomocą przy podjęciu decyzji o jego zakupie. Zdjęcia mogą się powtarzać, gdyż system odnotowuje każde z nich, które zostało udostępnione dla dowolnego podmiotu. Nasze wątpliwości powinny wzbudzać sprzeczne informacje, np. stan bezwypadkowy, podczas gdy na zdjęciach ewidentnie widać szkodę lub gdy zdjęcia sprzedażowe są stosunkowo stare, co wskazuje na problemy ze sprzedażą pojazdu. Plusem w Autocentrum jest to, iż w bezpłatnym wstępnym raporcie mamy informację, czy dany samochód posiada zdjęcia archiwalne.

Cennik ofert

Wstępne sprawdzenie numeru VIN w Autocentrum jest bezpłatne. Otrzymamy w nim takie informacje jak marka, model, rodzaj nadwozia, typ paliwa, pojemność silnika, kraj producenta itp. Możemy również dowiedzieć się, czy sprawdzany przez nas pojazd posiada wpisy w każdej z wyszczególnionych kategorii (historia pojazdu, wyposażenie, zdjęcia archiwalne itp.). Standardowy raport (od autoDNA) kosztuje 48,90 zł. 

Ceny pozostałych raportów prezentują się następująco:

 • Raport podstawowy autoDNA: 48,90 zł
 • Raport autoDNA z Holandii: 19,90 zł 
 • Raport autoDNA z Francji: 34,90 zł
 • Raport autoDNA z Belgii: 34,90 zł
 • Raport autoDNA z USA: 34,90 zł
 • Raport AutoCheck z USA/Kanady: 49,90 zł
 • Raport pojazdu z Estonii: 39,90 zł 

Porównanie Autocentrum z konkurencją

Autocentrum korzysta z usług autoDNA oraz AutoCheck jeśli chodzi o dostarczanie raportów VIN, dlatego też jedyną rzeczą, która może wyróżnić tę stronę spośród innych jest jej popularność. Większość zmotoryzowanych użytkowników preferuje stronę autocentrum, która jest wiodącym serwisem informacyjnym w tej dziedzinie. Sam proces zamawiania raportu jest identyczny jak w autoDNA, wliczając w to również cenę. Jeśli jednak mielibyśmy porównać raporty dostarczane przez autoDNA do pozostałych dostępnych na rynku, to wyróżniają się dokładnością informacji na temat historii wypadków, które są pobierane z policyjnych baz danych.

Obsługa klienta

Aby skontaktować się z działem technicznym Autocentrum, musimy wypełnić formularz kontaktowy, gdzie podajemy nasze imię i nazwisko, adres e-mail, temat oraz treść wiadomości. Wszelkie zapytania bezpośrednio dotyczące raportu powinny być kierowane do autoDNA  – również za pomocą formularza kontaktowego na ich stronie internetowej. Firma pracuje w godzinach 9:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku. Warto wiedzieć, że Autocentrum bardzo sprawnie odpowiada także na zapytania użytkowników na portalach społecznościowych.

7.5 Total Score

PROS
 • Umożliwia darmowe sprawdzenie numeru VIN oraz podstawowych informacji o pojeździe
 • Szeroka oferta wśród oferowanych raportów
 • Dostarcza wiarygodne dane
 • Wygodny dla polskojęzycznych użytkowników
CONS
 • Nie jest typowym dekoderem numerów VIN (korzysta z raportów autoDNA i Autocheck)
 • Raporty mogą nie uwzględniać wszystkich informacji na temat pojazdu

Będziemy szczęśliwi, widząc twoje myśli

Dodaj Odpowiedź

bestvin.pl