Autobaza Opinie

Autobaza Opinie
Autobaza Opinie

Firma działa nieprzerwanie już od 1996 roku, co z pewnością stawia ją wśród najstarszych firm tego typu w sieci. Jednak znana dzisiaj strona internetowa Autobaza.pl została założona dopiero w 2005 roku. To właśnie wtedy zdecydowano się na utworzenie prostego narzędzia, umożliwiającego wyszukiwanie historii danych pojazdu. Przez kolejne kilkanaście lat serwis prężnie się rozwijał i dzięki rzetelnym recenzjom, twórcy mogli go cały czas rozbudowywać Krążące na temat serwisu Autobaza opinie są dość zróżnicowane, jednak nie powinno to zniechęcać potencjalnego klienta. Szczegółowe i merytoryczne raporty o samochodach sprowadzanych do Polski przyczyniły się do nieustannego wzrostu popularności serwisu. Twórcy chwalą się, że są dzisiaj jedną z największych niezależnych baz danych z historią pojazdów w całej Europie.

Zalety

 • Niska cena raportu
 • Możliwość dokupienia Rejestru Zastawów Sądowych
 • Przystępna struktura raportu
 • Wygodne poruszanie się po stronie

Wady

 • Słaby kontakt z obsługą klienta
 • Mieszane opinie o firmie wśród internautów
 • Brak konkretnych danych o źródłach raportu

Cena usługi

Sprawdzenie VIN konkretnego samochodu za pomocą strony Autobaza jest bardzo proste. Wystarczy wpisać numer u góry strony i chwilę poczekać. Po kilku sekundach wyświetla się lista wpisów w historii pojazdu. Następnie użytkownik musi zdecydować o wersji raportu, który chce wykupić. Różnią się one danymi i oczywiście ceną.

 • Raport historii pojazdu – 24,40 zł. Najważniejsza część raportu, która zawiera szczegółowe informacje o pojeździe, historię wydarzeń komunikacyjnych, wypis z kilkunastu baz danych samochodów kradzionych i historię wyszukiwania VIN danego samochodu.
 • Weryfikacja Rejestru Zastawów Sądowych – 50,00 zł. Dodatkowa opcja, dzięki której użytkownik dowiaduje się, czy samochód nie figuruje w sądowym rejestrze zastawów. Czas realizacji to około 24 godzin.
 • Wycena wartości rynkowej pojazdu – 5 zł
 • Darmowe Poradniki w formie ebook – Gratis

Funkcje dekodera VIN Autobaza

Serwis oferuje swoim użytkownikom wiele interesujących opcji, które sprawiają, że Autobaza opinie zbiera coraz lepsze – w dużej mierze pozytywne. Przystępny wygląd witryny, który umożliwia uzyskanie informacji o pojeździe z praktycznie każdej podstrony, a także dużo ciekawych wiadomości sprawia, że użytkownicy często na nią wracają. 

Szczegółowe informacje o pojeździe

Wykupując raport VIN z serwisu Autobaza.pl użytkownik otrzymuje szczegółowy opis całego samochodu jak: rok produkcji, typ nadwozia, specyfikację silnika i miejsce produkcji. Wszystkich danych jest aż 22 i zapewniają one pełen pogląd na dane techniczne konkretnego pojazdu.

Opcje wyposażenia

Samochody mogą zostać zamówione z licznymi mniejszymi i większymi zmianami. Popularne określenia wyposażenia samochodu, są mocno uogólnione i nie zapewniają pełnego poglądu na to, co posiada wóz. Raport VIN z serwisu Autobaza zawiera dokładne informacje o tym, jakie wyposażenie posiadał dany samochód, kiedy wyjeżdżał z fabryki. Oczywiście, o ile producent zdecydował się na zawarcie takich danych w informacji o VIN.

Historia pojazdu

Historia pojazdu to najistotniejsza sprawa, jeśli chodzi o sprowadzane samochodu do Polski. Panuje przekonanie, że większość samochodów zza zachodniej granicy brało udział w jakiejś kolizji. Historia pojazdu zawiera wydarzenia jak incydenty drogowe (data, miejsce, przebieg samochodu), historia sprzedaży (data, cena, dokumentacja fotograficzna, miejsce sprzedaży, odczyt silnika i kolor lakieru) oraz rejestr przebiegu pojazdu podczas rutynowych przeglądów technicznych.

Historia internetowa

Z pewnością interesującą funkcją jest możliwość sprawdzenia internetowej historii pojazdu, która zostanie zawarta w ogólnej historii pojazdu. Wyszczególnione zostaną tam wszelkie najważniejsze informacje o próbach sprzedaży samochodu, a także najważniejsze informacje o stanie samochodu. Dzięki temu potencjalny nabywca może określić, czy samochód był problematyczny, czy nie. Jeśli pojazd był wielokrotnie wystawiany na sprzedaż, oznacza, że coś z nim musiało być nie tak.

Historia sprawdzeń VIN

Zamawiając podstawową wersję raportu, użytkownik otrzymuje także wypis z rejestru poszukiwań danego VIN, na którym można łatwo przejrzeć, kiedy i gdzie ktoś wyszukiwał informacje o samochodzie. Ciekawą opcją jest zamieszczenie mapy, na której przypięte zostały wszystkie wyszukiwania, co ułatwia pogląd na sytuację.

AutoTesto

Jeśli ktoś nadal nie jest przekonany, co do danego samochodu, może zapłacić dodatkowe pieniądze i skorzystać z usługi AutoTesto. Polega ona na tym, że jeden z 250 ekspertów z branży z całej Polski, który znajduje się najbliżej danego pojazdu, podjedzie i dokładnie sprawdzi konkretny samochód. Po takich oględzinach potencjalny kupiec z pewnością będzie wiedzieć, czy powinien finalizować zakup. Ceny usługi AutoTesto zaczynają się od 349 zł i kończą na 699 zł.

Blog i poradniki

Blog i poradniki o tematyce samochodowej to kolejne funkcje, które zapewniają, że po wyszukiwaniu w Google hasła „Autobaza opinie” klient mile się zaskoczy. To miejsce, w którym zdobywa się nie tylko informacje o stanie danego samochodu, ale także masę innych wiadomości, które mogą przydać się podczas jego oględzin i nie tylko. Twórcy regularnie zamieszczają wpisy i filmy o tematyce samochodowej, w których przedstawiane są popularne problemy z kupnem auta. Interesujące artykuły z nowinkami technologicznymi z pewnością przypadną do gustu wielu fanom motoryzacji.

Model bazy danych

Firma korzysta głównie z bazy danych VIN-info, a także z NMVTIS, jeśli chodzi o pojazdy pochodzące z USA i VWE dla samochodów z Holandii. Jeśli chodzi o sprawdzenie, czy dany samochód nie był kradziony, dane pochodzą z wielu baz danych – między innymi IAATI i Vin-info. Wszystko to pozwala na wygenerowanie rzetelnego i szczegółowego raportu na temat samochodów wywodzących się z większości państw Europy, a w szczególności tych, z których najczęściej sprowadza się pojazdy do Polski. Mimo wszystko, jeśli ktoś nie jest obeznany w temacie, podane szczegóły o bazach danych niewiele mu powiedzą. Serwis powinien udostępnić bardziej precyzyjne informacje, aby rozwiać wątpliwości swoich użytkowników.

Obsługa klienta

W przypadku, kiedy ktoś chce skontaktować się z działem obsługi klienta, może to zrobić jedynie za pośrednictwem formularza, w którym podaje się swój adres e-mail (na który zostanie przesłana wiadomość zwrotna), rodzaj sprawy, o której chce się porozmawiać i treść wiadomości. Nie udostępniono innych form kontaktu, takich jak czat na żywo, czy rozmowa telefoniczna. Jak wiadomo, na wiadomość tego typu można czekać godzinami, bądź nawet dniami, a decyzja o kupnie samochodu to często kwestia kilku godzin. W tym przypadku obsługa klienta może okazać się niewystarczająco pomocna.

Podsumowanie

Autobaza to na pierwszy rzut oka bardzo przyjemny serwis, który zapewnia rzetelną i skuteczną usługę. Raport kosztuje niewiele (24,40 zł) i zawiera masę przydatnych informacji, jak szczegółowa historia pojazdu, dane samochodu, wypis z rejestrów baz danych samochodów kradzionych, a także opis wyposażenia przy wyjeździe z fabryki. Jako ciekawostkę można uznać mapę dotychczasowych wyszukiwań numeru VIN danego pojazdu. Jeśli połączymy to wszystko w całość, cena 24,40 zł nie wydaje się wygórowana. Na minus należy zaliczyć kontakt z obsługą klienta, który jest możliwy jedynie za pośrednictwem wiadomości e-mail, a także opinie o Autobaza w Internecie. Użytkownicy często narzekają na rzetelność danych serwisu. Mimo wszystko portal Autobaza.pl prezentuje przyzwoity poziom usług, które zapewniają mu duże grono użytkowników, którzy regularnie korzystają z jego usług.

6.5 Total Score

PROS
 • Niska cena raportu
 • Możliwość dokupienia Rejestru Zastawów Sądowych
 • Przystępna struktura raportu
 • Wygodne poruszanie się po stronie
CONS
 • Słaby kontakt z obsługą klienta
 • Mieszane opinie o firmie wśród internautów
 • Brak konkretnych danych o źródłach raportu

3 komentarze
 1. Niestety raport z serwisu autobaza.pl to kompletna porażka i wyrzucone 20 zł. Poza tym że jest podana szacunkowa wartość przebiegu w 2016 roku – 167000 to nie ma nic, nawet model jest błędnie rozkodowany!!!
  Sprawdziłem w serisie MAN i model się zgadza z dokumentami a autobaza.pl podaje błędne informacje.
  Poza tym nawet nie można sobie tego „raportu” wydrukować ani pobrać.
  autobaza.pl – bardzo słabo, bardzo. autobaza.pl – opinia i ocena zero

 2. Raport dostepny tylko w serwisie przez 30 dni. Potem jest kasowany. Zdecydowanie nie polecam serwisu. Poszukajcie lepiej czegos co wysyla raport na maila.

 3. Serwis Autobaza to jakaś porażka ! Kupiłem raport, który nie zawiera prawie w ogóle informacji o wyposażeniu. U konkurencji w raporcie bezpłatnym jest więcej informacji, niż w płatnym Autobaza.pl
  Napisałem pytanie na FB Autobazy „Gdzie mogę znaleźć wiarygodne opinie na ich temat” – po 3 minutach post skasowany !!! To świadczy o ich jakości i profesjonalizmie… Dramat – nie polecam !

Dodaj Odpowiedź

bestvin.pl